У Тернополі навчали створювати відеопоезію

У Тернополі навчали створювати відеопоезію

У Тернополі навчали створювати відеопоезію
Фото: Людмила Путькалець/Суспільне Тернопіль

У Тернополі вчать знімати читання поезії на відео. Воркшоп зі знімання відеопоезії організували в креативному кластері "На пошті". Учасники працюють під керівництвом менторів. Аналізувала роботи акторка Римма Зюбіна.

"В нас зі школи інше уявлення, як потрібно читати поезію. Інколи кажуть, що ми зараз послухаємо платівку видатної української актриси. Включають, там такий голос. Такими голосами зараз не розмовляють. Так вже не подають тексти. Це вже в минулому. Сучасність диктує іншу подачу, інше сприйняття матеріалу. Але нікуди не пропадає усвідомлення того, що ти читаєш. Хочеться, щоб всі наші учасники, які потім зроблять свої роботи, щоб вони несли думку", – каже акторка.

У Тернополі навчали створювати відеопоезію
Римма Зюбіна. Фото: Людмила Путькалець/Суспільне Тернопіль

Створюватиме відеопоезію тернополянка Соломія Леп’як. Дівчина прийшла на воркшоп зі своєю командою.

"Наша режисерка написала вірш. Ми уривок з нього вибрали. По ньому написали сценарій. Будемо знімати наступні два дні. Думаю, що це вийде щось дуже класне. Через те, що класні ментори, дуже хороша організація, класні місця", – розповіла Соломія Леп’як.

У Тернополі навчали створювати відеопоезію
Воркшоп. Фото: Людмила Путькалець/Суспільне Тернопіль

У проєкті бере участь двадцять осіб. Про це Суспільному розповів креативний продюсер Юрій Вітяк. У програмі – лекції зі створення відеопоезії та практичні заняття.

"Кожна команда має створити поезію впродовж нашого заходу, зрозуміло, що відняти її. Тут ми враховували кінематографічні аспекти. Має бути певна режисура, має бути концепція, відео, яке зуміє заполонити увагу глядача.На моє переконання, культура може бути повноцінною лише тоді, коли у ній представлені різноманітні жанри. Жанр відеопоезії недостатньо розвинений в Україні. Він досі цікавить не лише нас, але і за кордоном. Вбачаємо необхідність у тому, аби заповнювати цю нішу", – розповів креативний продюсер.

Юрій Вітяк каже, готову відеопоезію представлять на мистецьких заходах у Німеччині та Великобританії.

Читайте також

  • Літературний вечір Іздрика: в Тернополі поет презентував збірку "Naked one"
На початок