Будівництво метро у Харкові: Верховна Рада погодила договір з Європейським інвестбанком

Будівництво метро у Харкові: Верховна Рада погодила договір з Європейським інвестбанком

Будівництво метро у Харкові: Верховна Рада погодила договір з Європейським інвестбанком

Парламент ратифікував угоду щодо подовження третьої лінії метрополітену у Харкові між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Відповідне рішення підтримали на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради.

Питання розглядали за скороченою процедурою.

"Зазначена угода пропонує залучити фінансування від Європейського інвестиційного банку у розмірі 160 мільйонів євро. Фінансові умови залучення позики наступні: ставка відсотків Euribor + spread — становить близько 1%; загальний період погашення позики – 25 років, включаючи пільговий період – 4 роки; перша дата погашення позики – 20.04.2022; остання дата погашення позики – 20.10.2042", – розповів заступник Міністра фінансів України Василь Шкураков.

За його словами, позичальником коштів ЄІБ виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів, "яка, в свою чергу, буде рекридитувати зазначені кредитні кошти комунальному підприємству "Харківський метрополітен". Гасити кредит будуть за рахунок держбюджету.

"Проєкт також співфінансується за рахунок кредитних коштів, отриманих комунальним підприємством від Європейського банку реконструкції та розвитку, в обсязі 160 мільйонів євро до коштів бюджету міста Харкова у розмірі 10 мільйонів євро", – сказав Шкураков.

Проєкт передбачає будівництво станцій "Державінська" і "Одеська" та Олексіївського електродепо зі зєднувальною гілкою до третьої лінії метро і придбання 70 вагонів метрополітену.

Із будівництвом двох станцій третя лінія харківського метро — Олексіївська — подовжиться на 3,4 км. Загальна протяжність лінії у такому разі виросте до 14,4 км.

На початок