"Нам не закриють рота". Фанатам Вельса дозволили відвідати матч ЧС-2022 у Катарі із символікою ЛГБТ

"Нам не закриють рота". Фанатам Вельса дозволили відвідати матч ЧС-2022 у Катарі із символікою ЛГБТ

"Нам не закриють рота". Фанатам Вельса дозволили відвідати матч ЧС-2022 у Катарі із символікою ЛГБТ
AP

ФІФА відповіла на офіційне звернення Футбольної асоціації Вельса.

Фанатам збірної Вельсу з футболу дозволили бути присутніми на стадіоні в Катарі під час гри ЧС-2022 з Іраном із символікою ЛГБТ-спільноти. Про це в соціальних мережах оголосила Футбольна асоціація Вельсу.

Дискримінація ЛГБТ-людей стала одним з головних рушіїв критики організаторів світової першості в Катарі цього року. Від країни, де права спільноти перебувають поза законом, перед початком турніру вимагали гарантій, що в Катарі відповідні фанати будуть вітатися на одному рівні з рештою вболівальників.

На тлі критики організаторів ФІФА на старті турніру завадила європейським збірним виходити на матчі з тематичними капітанськими пов'язками - веселкових кольорів та з текстом "One Love". Низка збірних - включно з Англією, Німеччиною та іншими - таким чином намагалася відстояти свою позицію на підтримку прав людей та інклюзивності у світовому футболі.

При цьому на другий день змагань, 21 листопада, у Катарі було затримано американського журналіста Ґрант Вола. Йому заборонили відвідати матч США та Вельсу в першому турі через те, що на Волі була футболка із зображенням ЛГБТ-символіки.

Читайте також: Американський журналіст заявив, що його затримали на чемпіонаті світу-2022 у Катарі через футболку з ЛГБТ+ символікою

Що кажуть у Футбольній асоціації Вельсу

Валлійці стверджують, що ФІФА надала організації гарантії для відвідування стадіону представниками руху "Rainbow Wall", який складається з ЛГБТ-уболівальників головної команди країни.

"У відповідь на [запит] асоціації ФІФА підтвердила, що фанатам у панамках руху «Rainbow Wall» та з веселковими прапорами дозволять потрапити на матч Вельсу проти Ірану в п'ятницю. Про це було сповіщено всі локації турніру, які проінструктурували дотримуватися погоджених правил", - йдеться в заяві.

Якою була відповідь "Rainbow Wall"

На офіційній сторінці руху в Twitter вийшов допис із реакцію на рішення ФІФА. До постанови керівного футбольного органу там поставилися з недовірою на тлі нещодавних неоднозначних рішень Федерації.

"ФІФА, ми просто вам не віримо. Ваше ставлення до ЛГБТ-фанів та їхніх прихильників було огидним", - написано у зверненні.

"Нам не закриють рота. Ми - частина Червоної стіни та душею сьогодні перебуваємо з командою".

Що відомо

  • ЧС-2022 став першим для збірної Вельсу з 1958 року, коли команда на дебютному Мундіалі дісталася чвертьфіналу.
  • Після нічиєї зі США валлійці ділять другу-третю сходинки групи "В", яку за підсумками туру очолює Англія.
  • Після чемпіонату світу в Катарі у Вельсі планують змінити офіційну міжнародну назву своєї збірної, відповідно до вживаного в країні терміну "Кемри".
Читайте такод: "Так ми кличемо її тут". Збірна Вельсу з футболу змінить назву після ЧС-2022: як називатиметься команда
На початок