Єпископом Івано-Франківським та Коломийським став архімандрит Никита (Сторожук) з бази "Миротворець"

Єпископом Івано-Франківським та Коломийським став архімандрит Никита (Сторожук) з бази "Миротворець"

Єпископом Івано-Франківським та Коломийським став архімандрит Никита (Сторожук) з бази "Миротворець"
Фото: сайт УПЦ МП

Єпископом Івано-Франківським та Коломийським став архімандрит Никита (Сторожук) з бази "Миротворець". Таке рішення прийняли на синоді Української православної церкви Московського патріархату 23 листопада 2022 року. Його очолив Митрополит УПЦ МП Онуфрій у Києво-Печерській Лаврі. Про це повідомили на офіційному сайті Івано-Франківської єпархії УПЦ МП.

Синод ухвалив звільнити попереднього митрополита Івано-Франківського і Коломийського Серафима. На його місце назначили архімандрита Никиту (Сторожука).

Раніше клірик був секретарем Чернівецько-Буковинської єпархії. У базу "Миротворець" архімандрита Никиту додали 1 травня 2020 року.

Серед причин внесення архімандрита Никити (в миру – Андрія Сторожука) до бази “Миротворця” – вчинення провокацій, маніпуляція інформацією й участь у дестабілізації суспільного життя в Україні.

Також клірика УПЦ МП вважають противником незалежності українського православ’я від РПЦ, йдеться на сайті "Миротворця".

Що відомо

В Івано-Франківську станом на 15 серпня 2022 року представники УПЦ Московського патріархату через суд намагаються повернути храм Різдва Христового, що на вулиці Довженка. Обласний апеляційний суд скасував ухвали Івано-Франківського міського суду і зобов’язав слідчих Нацполіції відкрити кримінальні справи за заявою попів Московського патріархату.

Рішення про перехід церкви Різдва Христового до ПЦУ голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук підписала 17 травня 2022 року. Це — останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату.

26 червня попи собору Різдва Христового провели парафіяльні збори. На них закликали паству проголосувати за вірність УПЦ Московського патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм. Це сталося після оприлюднення міським головою Русланом Марцінківим 25 червня документа про перехід храму Різдва Христового у підпорядкування Православній церкві України.

Читайте також

На початок