Евакуація з Херсона: як розселяють людей на Хмельниччині

Евакуація з Херсона: як розселяють людей на Хмельниччині

Ексклюзивно
Евакуація з Херсона: як розселяють людей на Хмельниччині
Фото: Суспільне Хмельницький.

Дев'ятнадцять жителів нещодавно звільненого Херсона прийняла Ярмолинецька селищна територіальна громада на евакуацію. Про це Суспільному розповів заступник голови громади Іван Березовський. Як облаштувались в евакуації та що розповідають про вісім місяців окупації — дізнавалось Суспільне Хмельницький.

"Знаєте, якщо людина вільна — ти її не переробиш. Свобода — це тут, в голові", — так згадує вісім місяців окупації Херсона його жителька Світлана Друщенко. Жінка цими вихідними евакуювалась з родиною на Хмельниччину. Каже, під час присутності в місті російських військ найбільше хвилювалась за сина, який перед тим відбув строкову службу та повернувся додому.

"Він в мене служив, тож його могли забрати і допитувати. В нас шукали тих, хто служив в АТО, збирали дані про людей — хто лояльний, не лояльний до Росії. А в мене син такий, гарячий. Ми його ховали і казали: "Діждешся наших з ЗСУ, відкриються військкомати і тоді будеш там", — розповідає пані Світлана.

Після того, як російські війська стали накривати місто вогнем, місцева влада запропонувала добровільну евакуацію на Хмельниччину, каже жінка.

"Те, що тут трохи нема світла — це нормально. Ми сиділи пів місяця без світла, без води. Добре, хоч газ був", - говорить жінка.

Херсонець Олександр Романов розповідає — під час окупації проживав в спокійному мікрорайоні міста.

"Вони самі по собі бити не будуть. Наші — тим більше. А от коли пішли — стало все ясно. Вдарили по нас вже звідти", — каже чоловік.

За його словами, по приїзду був вражений гостинністю жителів Хмельниччини.

"Приїхали сюди — я взагалі був здивований. Я не очікував, що так буде. Зразу пішли, гроші отримали, автобусами відвезли, все організовано. Нам стільки уваги. Дуже добрі люди — добродушні, привітні. Зустрічають – несуть все. Я такого, наприклад в Херсоні, не бачив", - розповідає Олександр Романов.

Зараз 12 евакуйованих жителів Херсона — жінки з дітьми та літні люди — проживають в приміщенні дитячого садка одного з сіл Ярмолинецької громади. Сюди місцеві жителі приносять продукти, є кухня, водопостачання, газове та пічне опалення, інтернет-зв'язок, розповідає староста Василь Радіонов.

"Завтра благодійна організація буде роздавати одноразові пакунки — матраци, ковдри. Сьогодні я возив їх в Ярмолинці — обирали собі речі з гуманітарної допомоги", — каже староста.

На Хмельниччину продовжують прибувати евакуаційні потяги з Херсона. За три дні область прийняла 129 жителів прифронтового міста, де посилюються обстріли російських військ.

Читайте також

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

На початок