Чи готові лікарні Івано-Франківщини до можливого блекауту

Чи готові лікарні Івано-Франківщини до можливого блекауту

Чи готові лікарні Івано-Франківщини до можливого блекауту
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Івано-Франківщині всі медичні заклади зможуть працювати під час тривалих вимкнень електроенергії. Кожна медустанова підключена до двох ліній електропередач і забезпечена генераторами. Про це Суспільному розповів директор департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Ігор Дмитренко.

З його слів, якщо струм вимикають на головній лінії, лікарня перемикається на резервну. На випадок знеструмлення всі 52 лікарні, які є в області, забезпечені генераторами та майже всі — системами AVR, які автоматично впродовж двох хвилин запускають ці генератори.

"Під час блекауту лікарні зможуть працювати. Минулого тижня провели з медзакладами додаткові наради, щоб вони запаслися паливом для генераторів на щонайменше 7-10 днів, а також харчами довготривалого зберігання і водою", — розповів Дмитренко.

Як до можливого блекауту готуються в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні

В обласній клінічній лікарні до роботи під час блекауту готувалися давно, розповідає заступник генерального директора медзакладу Ігор Сковронський. Під час тривалих відключень електроенергії медустанову спершу перемикають на резервну лінію електропередач. Якщо ж струму немає і там, тоді вмикають дизельний генератор на 400 кВт. Наразі його запускають вручну. Втім зараз, каже Ігор Сковронський, фахівці встановлюють систему AVR, за допомогою якої пристрій вмикатиметься автоматично впродовж 10 секунд. Дизельний генератор зможе забезпечити роботу всієї критичної інфраструктури лікарні.

"Всі критичні відділення, де перебувають пацієнти, які не зможуть покинути медзаклад, електроживленням забезпечує генератор", — говорить Ігор Сковронський.

В лікарні підготували запаси харчів приблизно на місяць. Окрім того, у випадку блекауту медзаклад зможуть забезпечити технічною водою. Безперебійно працюватиме і подача кисню.

Чи готова до можливого блекауту міська лікарня № 1

До повного знеструмлення готуються і в Івано-Франківській міській клінічній лікарні № 1. Тут, розповідає директор медзакладу Тарас Василик, також працює генератор, який зможе забезпечити роботу реанімації, хірургічного та травматологічного відділень, міського травмпункту, відділення невідкладної медичної допомоги та лабораторії. Зараз, каже Тарас Василик, в лікарні є достатній запас дизельного палива, продуктів та води.

"У нас достатньо продуктів тривалого зберігання, води з розрахунком два-три літри на пацієнта та працівників. Наразі в нас є тонна води. Для пацієнтів, які потребують обігрітися та попити теплого чаю, є пункт обігріву", — сказав Тарас Василик.

Що відомо

23 листопада Росія знову здійснили масований ракетний удар по території України. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запроваджують аварійні відключення світла. У столиці немає води. Через ракетний удар РФ по Україні світло вимкнулося у Молдові.

На Івано-Франківщині в аварійному режимі без електропостачання залишилися 251 тисяча 569 споживачів у 417 населених пунктах.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок