Як відбуваються перевірки ВПО і чи перевірятимуть переселенців на Донеччині

Як відбуваються перевірки ВПО і чи перевірятимуть переселенців на Донеччині

Як відбуваються перевірки ВПО і чи перевірятимуть переселенців на Донеччині
Черга за довідкою ВПО в Дніпрі. Фото: Суспільне Дніпро

Понад місяць тому уряд зобов’язав фахівців Національної соцслужби перевіряти, чи живуть люди, які зареєстровані як ВПО, за вказаною ними адресою. Мета — запобігти безпідставному та незконому отриманню переселенцями виплат від держави. Як мають відбуватися перевірки і чи перевіряють ВПО, які зареєстровані у Донецькій області, — дізнавалось Суспільне.

Через небезпеку та проведення евакуації населення, на Донеччині вибіркові перевірки фактичного місця проживання внутрішніх переселенців не проводять, повідомили у відповідь на запит Суспільного Донбас у головному управлінні Національної соціальної сервісної служби України у Донецькій області.

"У зв’язку з проведенням бойових дій та загостренням ситуації на території Донецької області працівники Головного управління були евакуйовані у більш безпечні місця та виконують свою роботу в дистанційному режимі. Тому на території Донецької області вибіркові перевірки не проводяться", — пояснили у службі.

Як проходять перевірки ВПО

За останніми даними ДонОВА, у інших, більш безпечних, регіонах України офіційно зареєстровані пів мільйона внутрішніх переселенців з Донеччини. До них можуть прийти за місцем реєстрації представники регіональних підрозділів Національної соцслужби. Перевірки — вибіркові. Наприклад, на Рівненщині, де зареєстровані 40 тисяч переселенців, на початку листопада перевірили 211 людей, які зареєструвались як внутрішньо переміщені особи, 98 з них — жили не за вказаними адресами.

Для того, щоб уникнути непорозумінь під час перевірок, спеціалісти головних управлінь Нацсоцслужби отримали рекомендації:

  • усі спеціалісти повинні мати при собі службове посвідчення;
  • при спілкуванні з переселенцями спеціаліст повинен спочатку представитись, пред’явити посвідчення, назвати своє прізвище та повну посаду, вказати мету візиту;
  • для того, щоб пересвідчитися, чи дійсно за вказаною адресою проживає відповідна людина, попросити у неї документи, які підтверджує особу та статус;
  • скласти офіційний акт про перевірку.

"За відсутності людини за фактичним місцем перебування, посадовець відзначає це в акті. А також на відповідній адресі залишає повідомлення про необхідність переселенцю прийти в територіальний орган соцзахисту за місцем проживання протягом 10 календарних днів та пройти ідентифікацію", — йдеться у повідомленні.

Як пояснили в управлінні, якщо цього не зробити, то з наступного місяця виплати державної допомоги на проживання припиняються.

Якщо переселенці не з’явилися через поважні причини, вони можуть знову звернутися для призначення виплат, зазначають в головному управлінні Національної соціальної сервісної служби в Донецькій області.

Що відомо

  • Зараз внутрішні переселенці отримують 2 000 гривень на дорослого та 3 000 гривень на дитину або на людину з інвалідністю.
  • В Донецькій області попри небезпеку обстрілів та близький фронт залишається понад 300 тисяч людей. Як повідомила речниця обласної військової адміністрації Тетяна Ігнатченко, з регіону з 1 серпня вирішили евакуюватись майже 29 тисяч жителів. За останніми даними ОВА, у більш безпечних регіонах України пів мільйона офіційно зареєстрованих внутрішніх переселенців з Донеччини. Суспільне з'ясувало, скільки людей евакуювались з Донеччини та в яких регіонах жителі області знайшли прихисток.
  • На Донеччині працюватимуть 173 "пункти незламності" на випадок нових атак з боку армії РФ на об'єкти інфраструктури.
  • Зранку 22 листопада армія РФ завдала масованого артобстрілу по середмістю Авдіївки. Також під обстрілами опинились населені пункти Соледарської, Світлодарської та Лиманської громад, а вдень під обстріли потрапили Торецьк та Часів Яр.

Читайте також

Шелтер — означає прихисток. Де на Львівщині приймають переселенців з Донецької і Луганської областей

Переселенцям з Донбасу оплатили оренду житла на Житомирщині. Як оформити допомогу

Будівля шелтеру для переселенців в Дніпрі не опалюється. Благодійники збирають гроші

Шелтер для переселенців Луганщини, який діє в Дніпрі, прийняв 2 тисячі людей: які послуги можна отримати

На початок