Викликати швидку та зробити операцію: як працює медична система в Одеській області під час блекаутів

Викликати швидку та зробити операцію: як працює медична система в Одеській області під час блекаутів

Ексклюзивно
Викликати швидку та зробити операцію: як працює медична система в Одеській області під час блекаутів
Ілюстративне зображення лікарняної палати. Фото: pexels

Як працює медична система в Одесі та області під час блекаутів, чи реально отримати допомогу або планову операцію під час відключень світла Суспільному в ефірі Українського радіо Одеса розповіла начальниця управління медичної допомоги Департаменту охорони здоров'я Одеської ОВА Оксана Рокунець-Сорочан.

Готовність медичної системи до екстрених відключень в Одеській області

Екстрена медична допомога готова працювати в умовах відключення електроенергії, розповідає чиновниця. Усі дев'ять станцій, 28 підстанцій на 56 пунктів базування екстреної медичної допомоги забезпечені генераторами, а також паливом на 5-7 днів. Разом з тим є талони на 70 тонн дизельного палива і додатково 35 тонн для області.

"Також хочу сказати, що для налагодженої роботи у нас є співпраця з супутниковим терміналом Starlink, який буде задіяно для використання в якості резервного каналу зв'язку. Тому на сьогоднішній день ні мешканці міста Одеса, ні мешканці Одеської області не залишаться без кваліфікованої своєчасної медичної допомоги".

Як отримати хірургічну допомогу, якщо немає світла

В Одеській області працюватиме також і хірургічна допомога: 16 ургентних медичних закладів в Одеській області не будуть відключати від електропостачання, каже Оксана Рокунець-Сорочан. Проте планові операції доведеться відкласти до часів, коли в регіоні з'явиться чіткий графік відключень:

"Що стосується планових оперативних втручань, то у зв'язку з відключенням електроенергії, всі планові оперативні втручання будуть призупинені. Медична служба працює у звичайному штатному режимі й пріоритетно буде обслуговувати всі ургентні медичні випадки. У тому числі буде забезпечена робота пологових відділень у підвищеному режимі. На жаль, планові операції треба буде відкласти".

Як отримати електронний рецепт, коли немає світла

Якщо під час відключень світла пацієнту потрібно отримати електронний рецепт чи направлення, то їх видаватимуть у паперовому вигляді.

Загалом, за словами чиновниці, всі заклади охорони здоров'я в Одесі та області працюють в штатному режимі, більшість закладів забезпечені генераторами. Надання медичної допомоги не призупиняється.

Читайте також

  • Одеські лікарі допомогли переселенці з Харкова народити трійню
  • Загиблий хлопець з Одещини став донором печінки для дівчини з рідкісною хворобою
  • Брати, які отримали поранення під час ракетного удару по Сергіївці, відправилися на реабілітацію до Австрії

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок