У РФ закінчуються запаси високоточних ракет, однак ризик масштабних ударів зберігається — ISW

У РФ закінчуються запаси високоточних ракет, однак ризик масштабних ударів зберігається — ISW

У РФ закінчуються запаси високоточних ракет, однак ризик масштабних ударів зберігається — ISW
Пуск крилатої ракети "Калібр" з акваторії Чорного моря. Фото: Міністерство оборони РФ

Російські військові, найімовірніше, виснажують запаси своїх високоточних ракет, але поки що зберігатимуть можливість завдавати ударів по критичній інфраструктурі України.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

"Російські військові значно виснажили свій арсенал високоточних ракет, але, ймовірно, найближчим часом вони все ще зможуть атакувати критично важливу інфраструктуру України у великих масштабах", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають аналітики, міністр оборони України Олексій Рєзніков 22 листопада оприлюднив дані, у яких докладно говориться, що російські збройні сили мають лише 119 ракет "Іскандер" — 13 відсотків від їхнього початкового арсеналу на лютий 2022 року.

"Цифри Резнікова також показують, що російські сили значно виснажили інші ключові системи високоточної зброї: всього 229 ракет "Калібр" (45 відсотків від початкового запасу на лютий 2022 року) та 150 ракет Х-155 (50 відсотків від початкового запасу на лютий). Також залишилось 120 ракет Х-22/32 (32 відсотки від початкового запасу на лютий 2022 року)", — пише ISW.

Коментуючи заяву українського міністра оборони, фахівці Інституту зауважують, що російські Збройні сили також суттєво виснажили запаси ракет 3М-55 "Онікс", С-300, Х-101, Х-35 і Х-47М2 "Кинжал".

"Російські сили, ймовірно, зможуть продовжити скорочувати загальну потужність критичної української інфраструктури у найближчому майбутньому з огляду на поточний стан української енергосистеми. Однак виснаження високоточного ракетного арсеналу російських Збройних сил, ймовірно, не дозволить їм завдавати ракетних ударів у високому темпі. ISW продовжує вважати, що російські військові не зможуть досягти своєї мети щодо ослаблення української волі до боротьби через свою скоординовану кампанію проти української інфраструктури", — зазначається в дописі.

При цьому в ISW вважають, що російські військові, ймовірно, мають проблеми з поповненням свого арсеналу високоточними системами озброєння.

"21 листопада офіційний представник командування ВПС України Юрій Ігнат заявив, що Росія має проблеми з поставками іранських ракет до РФ. Ігнат припустив, що дипломатичні ресурси, переговори чи вплив інших країн могли вплинути на здатність чи бажання Ірану поставити Росії балістичні ракети", — нагадали в Інституті.

Ігнат також повідомив, що Росії не вистачає необхідних компонентів, вироблених за кордоном, для підтримки виробництва ракет у кількості, яка потрібна для її кампанії проти української інфраструктури. При цьому Рєзніков заявив, що з лютого 2022 року Росія виробила 120 ракет "Калібр" і Х-101 та 360 ракет Х-35, що частково дозволяє російським військовим компенсувати інтенсивне використання цих систем озброєння за масованих ударів по українській інфраструктурі.

Окрім того, в ISW вважають, що Росія, ймовірно, значно перевантажила наявні потужності своєї військової промисловості з виробництва цих ракет.

Що відомо

  • Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що Росія має ресурс для 3-4 масованих ударів, рівноцінних атаці, яка сталася 15 листопада.
  • Раніше міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що російські війська витратили більшість арсеналу деяких видів крилатих ракет під час ударів по Україні з 23 лютого до 18 листопада.
  • За словами президента Володимира Зеленського, за 270 днів повномасштабної війни Росія випустила по Україні понад 4 700 ракет.
  • Раніше газета The Washington Post повідомила, що Іран планує передати Росії не тільки ударні безпілотники, а й ракети класу “земля-земля”.
  • Напередодні газета повідомила про нову угоду між Росією та Іраном – Тегеран зобов'язався організувати виробництво своїх бойових безпілотників на території Росії.

Читайте також

У Росії є дефіцит радянських ракет, але там можуть виробляти іншу ракетну зброю — експерт

Воєнна розвідка України підтвердила, що Росія та Іран готують поставку балістичних ракет

Тегеран, імовірно, почав використовувати залежність РФ від іранської зброї — ISW

Вибір редакції

На початок