Дослідження кісток: чому варто зробити під час ожеледиці і як пройти процедуру

Дослідження кісток: чому варто зробити під час ожеледиці і як пройти процедуру

Дослідження кісток: чому варто зробити під час ожеледиці і як пройти процедуру
Фото: КМДА

Під час ожеледиці існує підвищений ризик травмувань із переломом кісток. Аби мінімізувати наслідки травм, фахівці радять зробити денситометрію. Як пояснила директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації Валентина Гінзбург, це обстеження розповість про щільність кісток і дозволить лікарю призначити препарати для їх зміцнення.

Вона радить киянам звернутися до лікаря, із яким підписано декларацію, за направленням на проведення денситометрії.

"Це сучасне абсолютно безпечне обстеження, за допомогою якого визначається рівень мінеральної щільності кісткових тканин, що дозволяє виявити патологічні зміни на ранніх стадіях", — повідомила Валентина Гінзбург.

Тривалість процедури близько 30 хвилин. Людина зрозуміє "слабкі" місця свого скелету. Крім того, лікар зможе призначити терапію, що гальмуватиме процес подальшого руйнування кісток, зазначила посадовець.

Вона уточнила, що денситометрію за направленням лікаря можна зробити безкоштовно в районних консультативно-діагностичних центрах та у низці комунальних закладів охорони здоров’я.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА, обстеження бажано зробити всім, особливо, людям із груп ризику захворювання на остеопороз. До таких належать:

  • громадяни віком від 65 років;
  • люди, що мали неодноразові переломи кісток;
  • люди з дефіцитом маси тіла, низькою фізичною активністю;
  • хворі на ревматоїдний артрит чи інші хронічні захворювання.

Також остеопороз небезпечний для тих, хто вживає недостатньо кальцію, має дефіцит вітаміну Д, курить, зловживає алкоголем. Крім того, остеопороз усе частіше зустрічається у дітей, тож щодо доцільності їхньої перевірки теж варто проконсультуватися з педіатром, вважає Валентина Гінзбург.

Що відомо

  • З 19 до 21 листопада через ожеледицю у Києві травмувалися понад 200 людей. Серед них і діти. Про це Суспільному повідомили у Департаменті охорони здоров'я КМДА.
  • У Києві дорожники обробляють дороги, мости й тротуари засобами проти ожеледиці.
  • З початку листопада київські дорожники почали цілодобово чергувати в очікуванні снігопадів. У кожному районі до виїзду готові щонайменше по 5 одиниць техніки.
  • У КМДА розглядають можливість посипати взимку тротуари гранітною крихтою замість солі для боротьби з ожеледицею. Нововведення дасть можливість заощадити бюджет, а ще допоможе зберегти природу.

Читайте також

Безпека на дорогах узимку: поради водіям і пішоходам від КМДА

У Києві підприємці отримують попередження за неприбраний сніг

На початок