У Полтаві волонтери табору "Будуємо Україну Разом" облаштовують приміщення для переселенців і містян

У Полтаві волонтери табору "Будуємо Україну Разом" облаштовують приміщення для переселенців і містян

У Полтаві волонтери табору "Будуємо Україну Разом" облаштовують приміщення для переселенців і містян
Фото: Суспільне Полтава

У Полтаві волонтери всеукраїнського табору "Будуємо Україну Разом" ремонтують кімнати для переселенців та створюють освітній простір. Ремонт роблять у приміщеннях педуніверситету. Про це Суспільному розповіла адміністраторка табору у Полтаві Анастасія Дишкант.

Шестеро людей демонтують трибуни у приміщенні Полтавського педуніверситету, де раніше була навчальна аудиторія. Роботу виконують волонтери всеукраїнського табору "Будуємо Україну Разом". Організація виникла 2014-го року на базі "Української освітньої платформи". Тоді волонтери об’єдналися заради відновлення будинків, які знищили під час війни на сході України. Нині ж, зокрема, ремонтують помешкання для переселенців, які вимушено переїхали до інших областей України. Також створюють освітній простір.

"Демонтаж зараз трибун, вчора (21- листопада – ред.) був демонтаж плит, стін. Ще ось тут трішки залишилось, але трибуни заважають це додемонтувати. А так головна задача зараз – це демонтаж цих трибун і отам батарей" , — говорить волонтер Олексій Ванчук.

У Полтаві волонтери табору «Будуємо Україну Разом» облаштовують приміщення для переселенців і містян
У Полтаві волонтери облаштовують приміщення для переселенців і містян. Фото: Суспільне Полтава

"Я вирішив долучитися, тому що це шанс допомогти людям у такий складний час. Це також новий виклик для себе. Це можливість пізнати щось нове, тому що в нас дуже цікава і гарна культосвітка - культурна програма після роботи на об’єкті. Наприклад, сьогодні (22 листопада – ред.) ми будемо танцювати, малювати петриківський розпис", — каже волонтер Володимир Діброва.

"Ця аудиторія буде розділена на низку зон, де буде можливість різного роду проведення заходів: гри в шахи, перегляд фільмів, читання віршів, змагань. Інша зона – це буде зона психологічного релаксу, тренінгів, де під наглядом спеціалістів буде проводитися низка заходів для реабілітації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громаду і адаптації до нових умов життя", — каже перший проректор Полтавського педуніверситету Олексій Гура.

До будівельного табору у Полтаві долучились місцеві жителі та волонтери із семи областей, розповіла Анастасія Дишкант.

"Ми або самі шукаємо громаду і пропонуємо їм долучитися до "БУРу" («Будуємо Україну разом» – ред.), або громади самі нас знаходять. Команда місцева із Полтави взяли участь у навчанні «Відбудовуємо Україну разом» стосовно того, як організовувати табори у своїй громаді. І так вийшло, що сьогодні ми вже тут. Об’єм робіт у нас доволі великий, сподіваємося встигнути за три тижні зробити те, що запланували", каже адміністраторка волонтерського табору у Полтаві Анастасія Дишкант.

У Полтаві волонтери табору «Будуємо Україну Разом» облаштовують приміщення для переселенців і містян
Волонтери табору «Будуємо Україну Разом». Фото: Суспільне Полтава

Ремонтують також вісім кімнат в одному із гуртожитків університету. Там житимуть переселенці, які приїхали до Полтави через війну. Працюватимуть волонтери у три заїзди по сім днів. Щодня на об’єктах – зо два десятки людей.

"На цьому заїзді будемо більше демонтаж (робити - ред), більше шпалери зривати. А далі вже буде шпаклювання, фарбування і вже оформлення нормального простору", — каже волонтерка Ангеліна Щербик.

Як розповів перший проректор педуніверситету Олексій Гура, на ремонт приміщень витратять понад пів мільйона гривень. Ці гроші надають благодійники.

На початок