Стефані Фраппар стала першою арбітринею на матчі чоловічого чемпіонату світу в історії

AP

У матчі між Мексикою та Польщею француженка виконувала обов'язки четвертого судді.

Французька арбітриня Стефані Фраппар стала першою жінкою, що відпрацювала матч чоловічої світової першості з футболу.

Фраппар почала обслуговувати матчі дорослих команд у 2011 році, коли її було призначено на матч третього дивізіону чоловічої французької футбольної першості. Відтоді арбітриня почала судити матчі Ліги 1, елітного чоловічого дивізіону, та у 2019 році була призначена на матч "Челсі" - "Ліверпуль" за Суперкубок УЄФА.

Фраппар обслуговувала матчі світової першості серед жіночих команд, де у 2019 році її було призначено на фінальний поєдинок між США та Нідерландами. У 2019-2021 роках француженку тричі поспіль визнавали найкращим футбольним рефері серед жінок.

Як Фраппар дебютувала на чоловічому чемпіонаті світу з футболу

На цьогорічному чоловічому Мундіалі в Катарі Фраппар стала однією з трьох арбітринь, яких призначили на матчі турніру в статусі головних суддів. На ЧС-2022 цей статус також отримають японка Ямашіта Йошімі та Саліма Мукансанґа з Руанди.

Дебют Фраппар на чоловічому Мундалі, втім, відбувся в статусі четвертої судді. Француженка взяла участь в роботі бригади арбітрів на матчі Мексика - Польща, що закінчився з рахунком 0:0.

Які досягнення підкорилися Стефані Фраппар

• перша арбітриня на матчі чоловічої французької Ліги 1;
  • перша арбітриня на великому матчі європейських чоловічих команд ("Ліверпуль" - "Челсі" за Суперкубок УЄФА у 2019 році);
  • перша арбітриня на матчі чоловічої Ліги чемпіонів з футболу (матч "Ювентус" - "Динамо" Київ у грудні 2020 року);
  • перша арбітриня на матчі кваліфікації чоловічого чемпіонату світу з футболу (матч Нідерланди - Латвія у березні 2021 року);
  • перша арбітриня на матчі чоловічого чемпіонату світу з футболу.

• Чемпіонат світу-2022 стартував 20 листопада з матчу збірних Катару та Еквадору (0:2). Наразі на турнірі тривають поєдинки першого туру групового раунду.
  • На катарському Мундіалі судді додають незвично багато екстра-хвилин наприкінці таймів. У матчі між Англією та Іраном у першому турі (6:2) головний арбітр Рафаел Клаус сумарно додав до першого та другого таймів поєдинку 24 хвилини.
  • Суспільне Спорт - офіційний транслятор чемпіонату світу в Україні. Платформи Суспільного Мовника нададуть глядачам доступ до всіх 64 матчів першості. Більше інформації - за посиланням.