Клоунотерапія. У дніпровській лікарні розважають маленьких пацієнтів

Клоунотерапія. У дніпровській лікарні розважають маленьких пацієнтів

Клоунотерапія. У дніпровській лікарні розважають маленьких пацієнтів
Суспільне Дніпро

У Дніпрі до палат, де перебувають маленькі пацієнти, приходять лікарняні клоуни. Спілкуються і з дітьми, і з їхніми батьками. Лікарі помітили: дітям мініспектаклі до вподоби, тож вирішили залучати театралів ще й до медичних процедур.

Руслан п`ять разів на тиждень перетворюється на клоуна Труслика. Як розповів чоловік Суспільному, вони з партнеркою Шоколадкою можуть знайти підхід до будь-якої дитини.

"Був такий випадок – дитинка не йшла на контакт. Ми просто зробили спектакль за дверима. Одягли куклу, вона ловила бульбашки, черв’ячків, і дитина почала на контакт йти", — каже Руслан.

"Один хлопчик не хотів, щоб вмикали світло. Ми працювали ліхтариками. Це було дуже весело та захопливо", — розповідає його напарниця Шоколадка.

Цією справою Труслик та Шоколадка займаються три роки. Лікарі кажуть: з часом навіть стали залучати клоунів до процедур.

Клоунотерапія. У дніпровській лікарні розважають маленьких пацієнтів
Лікарняні клоуни розважають маленьких пацієнтів. Суспільне Дніпро

"Діти більш позитивно реагують на той стан, у якому вони перебувають у відділенні. А якщо проводять маніпуляції або транспортування до операційної, вони відволікаються від цього стану, і все проходить без ускладнень", — розповідає хірург Сергій.

Труслик та Шоколадка завітали до палати 11-річного Сашка. Хлопчик отримав опіки під час пожежі у будинку. Вже майже тиждень лежить у лікарні, тож, каже, нудиться без друзів.

Клоуни розважили його фокусами та собачкою, яку зробили з повітряних кульок.

Навідали і дворічного Даміра.

"Син не очікував, але охоче долучився до гри. Дуже сірі будні, а так весело, супер, що вони приходять", — говорить мама малюка, Яна.

Лікарняної клоунади Труслик та Шоколадка навчалися на курсах, там пройшли і психологічну підготовку. Нині ж набирають волонтерів для навчання своїй справі.

Читайте також

Міжнародний день передчасно народжених дітей: у Дніпрі показали як доглядають за малюками

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок