У Чернігові та Києві затримали учасників транснаціональної групи, які вербували людей для нелегальної міграції

У Чернігові та Києві затримали учасників транснаціональної групи, які вербували людей для нелегальної міграції

У Чернігові та Києві затримали учасників транснаціональної групи, які вербували людей для нелегальної міграції
ФОТО: Поліція Чернігівської області

22 листопада поліція Чернігівщини спільно з СБУ затримали учасників організованої транснаціональної злочинної групи, які вербували та переміщували осіб до Туреччини та країн ЄС задля організації там процесу нелегальної міграції. Про це повідомляє Поліція Чернігівської області на своїй Facebook-сторінці.

Завербовані люди мали займатися переправленням нелегальних мігрантів, переважно громадян Афганістану та Сирії, з Туреччини до Італії заздалегідь прокладеним каналом для нелегальної міграції.

"В процесі транспортування нелегальних мігрантів по морю або по суші завербованих українців затримували поліцейські країн ЄС і надалі притягували їх до кримінальної відповідальності. Така діяльність передбачає покарання у вигляді позбавлення волі в середньому на 3-5 років, в залежності від країни, в якій вони були затримані. Нині нам відомо про шістьох мешканців Чернігівської області, які відбувають покарання за такі діяння в пенітенціарних установах ЄС", – говорить начальник відділу міграційної поліції Чернігівщини Антон Милосердов.

Учасники групи шукали людей, які опинились у складних фінансових обставинах та обіцяли їм за переправлення певної кількості нелегальних мігрантів – приблизно 3-5 тисяч євро. Також вони покривали всі витрати завербованих осіб для їх виїзду за кордон та переїзд до конкретної країни.

Процес затримання співучасника злочинної групи
Процес затримання співучасника злочинної групи. ФОТО: Поліція Чернігівської області

За кожного завербованого та переправленого за кордон чоловіка організатори транснаціональної групи отримували від своїх закордонних партнерів до 50% від майбутніх заробітків потерпілого, який перевозив мігрантів.

Правоохоронцям вдалося запобігти незаконному переправленню за кордон п’ятьох чоловіків з Чернігова. Організатора каналу затримали у Києві, а його співучасника – у Чернігові.

За цим фактом поліція відкрила провадження за ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми). Чернігівська обласна прокуратура на своїй Facebook-сторінці зазначає, що затриманим оголошено підозру за фактом торгівлі людьми. У разі визнання фігурантів винуватими, їм загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Читайте також

У Бахмачі судового охоронця підозрюють у вбивстві поліцейського

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок