У Знам’янці на Кіровоградщині переселенці роблять окопні свічки для українських військових

У Знам’янці на Кіровоградщині переселенці роблять окопні свічки для українських військових

У Знам’янці на Кіровоградщині переселенці роблять окопні свічки для українських військових
Суспільне Кропивницький

Понад сотню окопних свічок щодня виготовляють у центрі волонтерської допомоги "Майдан" міста Знам’янка Кропивницького району Кіровоградської області. Роблять їх місцеві жителі та переселенці, які від початку повномасштабного російського вторгнення переїхали на Кіровоградщину зі сходу і півдня України. Зі слів керівниці центру Наталії Тишкевич, з пів сотні людей, які щодня приходять допомагати, більшість – переселенці.

Матеріал для виготовлення свічок приносять місцеві жителі, парафін працівники центру купують за гроші благодійників, збір яких оголошують час від часу – сказала Наталія Тишкевич: "Свічки виручають хлопців, особливо зараз. Ми дуже раді, що йде наступ, хлопці просуваються. Вони не встигають облаштовувати позиції, і в цей момент дуже виручає окопна свічка – вона дає змогу закип’ятити воду, зігріти руки, розігріти їжу".

Зі слів керівниці центу, одна окопна свічка горить шість-сім годин.

Щоб зробити свічки, картонні коробки ріжуть на смужки. Для виготовлення окопної свічки згодиться будь-яка бляшанка з-під консерви – показав переселенець з Харківської області Віктор Латенко: "З-під гороху, свинини, тушкованки – всі категорії і формати беремо. Зайве відрізаємо, загинаємо – виходить стандартна бляшанка".

Віктор Латенко працює в гуманітарному центрі з травня. Два місяці, сказав, жив в окупації: "Було важко. Не страшно, а важко. Тому з перших днів я сюди прийшов і допомагаю. Це треба, це необхідно. Ось і вся мотивація".

До виготовлення свічок долучився Ігор Лебединський із Запоріжжя. Він живе там, дружина евакуювалась у Знам’янку, він приїхав до неї на період відпустки. Для швидшого скручування картону, показав, мають спеціальні пристрої: "Вставив гніт, щоб виступав, і щільно накручую смужку картону. Віск, коли заливаємо картон, потрапляє у міжшарові проміжки. Скручений картон знімаю з цього станка і вставляю в бляшанку. Залити тепер парафіном і свічка готова".

Готові свічки складають в коробку, сказав Ігор Лебединський: "Приходить людина, завантажує це в машину – забирає додому, де в чайнику плавить парафін, заливає свічку. Привозить назад, потім вже, куди треба, відправляють".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок