Жоден депутат від "ОП-ЗЖ" не вийшов із фракції. У Миколаївській міськраді обговорили існування забороненої партії

Жоден депутат від "ОП-ЗЖ" не вийшов із фракції. У Миколаївській міськраді обговорили існування забороненої партії

Під час сесії Миколаївської міськради 22 листопада депутати обговорили питання існування партій, чию діяльність заборонили в Україні, зокрема "Опозиційної платформи За життя".

Депутат міськради Євген Павлович нагадав, що рішення суду щодо діяльності заборонених партій має бути виконаним. Натомість фракція "ОП-ЗЖ" продовжує існувати в районних, обласній та міській радах Миколаєва.

"Згідно з нашого регламенту депутатські фракції ради формуються на партійній основі. Тобто у нас продовжує працювати заборонена партія. Ця ситуація неприпустима, я звертаюсь до колег, що рішення суду має бути виконано. Цікаво, що жоден із депутатів фракції "ОП-ЗЖ" з початку війни не вийшов із фракції, не виразив свою громадську позицію, ніхто не пішов воювати. Влітку заяв про саморозпуск не надходило", — сказав Євген Павлович.

Секретар Миколаївської міської ради Дмитро Фалько зазначив, що станом на 22 листопада до апарату ради не надходило жодних заяв від депутатів, які є або були членами партії, фракції "ОП-ЗЖ".

"Відповідно до рішення суду діяльність цієї партії сьогодні заборонена в Україні. Партії не існує, таким чином і фракції в міській раді теж не існує. Апарат разом з юридичним департаментом опрацює це питання і разом з комісією підготує відповідний проєкт рішення", — сказав Дмитро Фалько.

Голова фракції "ОП-ЗЖ" Артем Ільюк сказав, що фракція – представницький орган партії: якщо партії не існує, то й фракції не існує.

"Я вважаю, що ми всі працюємо з членами тієї команди, з якою я прийшов як позафракційний. Можна довго сперечатися на цю тему, але якщо ми маємо завдання працювати на наше місто, навіть у таких складних умовах, то нумо працювати злагоджено, як ми це й робили", — говорить Іллюк.

Юридичний департамент Миколаївської міськради розгляне питання та надасть роз'яснення депутатам, повідомив мер Олександр Сєнкевич. Також фахівці мають запропонувати проєкт рішення, як виконати судову заборону щодо діяльності "ОП-ЗЖ" в стінах міськради.

Читайте також

Депутати Миколаївської міської ради проголосували за проєкт бюджету громади на 2023 рік

Оптимізація бюджету. Миколаївські депутати прийняли рішення реорганізувати дитяче містечко "Казка"

У Миколаївській області запровадили цілодобові графіки погодинних відключень світла

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок