"Під обстрілами евакуював поранених військових". Медик з Буковини розповів про службу на Херсонщині

"Під обстрілами евакуював поранених військових". Медик з Буковини розповів про службу на Херсонщині

"Під обстрілами евакуював поранених військових". Медик з Буковини розповів про службу на Херсонщині
Іван Іфтімічук лікар-рентгенолог. Фото: Суспільне Чернівці

Лікар-рентгенолог з Чернівецької області Іван Іфтімічук наприкінці червня записався у військкомат. За два дні його викликали служити. З Кіцманської лікарні він пішов на посаду санітарного інструктора у піхотній роті. Під обстрілами у Херсонській області чоловік вивозив поранених до бригад швидкої. Суспільне розповідає його історію.

Для Іфтімічука це не перша війна — раніше він служив в Афганістані. У медучилищі їх навчали як фельдшерів для армії. За словами лікаря, цей досвід допомагає працювати на фронті.

"Мені, як трошки звиклому, теж страшно було, не сперечаюсь. Багатьом хлопцям перший раз було страшно, доводилось підказувати багато речей", — розповідає медик.

Останні бойові дії були біля Херсона, там вони перебували приблизно два місяці.

"У нас звичайна стрілецька рота, але доводилося штурмувати позиції окупантів. Зайняли одну позицію, командир сусіднього батальйону казав, що дадуть нам перепочити, а через день підемо на штурм іншої позиції", — говорить лікар.

В обов’язки медика входить забирати поранених військових з передової та надавати їм допомогу, також забирати тіла загиблих. Після евакуації пораненого чи загиблого передають до бригади швидкої допомоги, звідти довозять в лікарню.

"У цей час поранений повинен бути стабілізований, із зупиненою кровотечею. Інакше людина загине. Можна швидко евакуювати, а можна і кілька годин. Було таке, що не могли довезти в лікарню. До швидкої — довезли, а поранення було в шию і в грудну клітку, він помирав дорогою від кровотечі", — каже Іфтімічук.

За словами медика, найчастіше поранених доводиться забирати з окопів під обстрілами та на відкритій місцевості.

"Біжиш, чуєш, прилітає. Одразу падаєш, встаєш і далі біжиш. У цей час треба тягнути ще й поранених. Якщо було б де перечекати, якби було укриття, але, як правило, там голе поле, посадка вся скошена від розривів та осколків", — розповідає Іван.

За словами Іфтімічука, на початках, доки не навчилися вчасно лягати під час прильоту снаряда, поранень та втрат було багато.

"Там бойові дії були жорсткі. Зазвичай медики були на місцях, втім коли були активні бойові дії, їх могло не бути, доводилось безпосередньо в лікарню довозити самостійно", — розповідає медик.

Іван рентгенолог, втім він накладає шви й надає ту допомогу, яка не потребує шпиталізації людини. За кілька днів Іван Іфтімічук повернеться на фронт, додому приїхав на лікування.

Читайте також

"Молодий хірург зашивав пораненому серце — і той вижив". Анестезіолог з Чернівців про роботу лікарів на лінії зіткнення

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок