Прокуратура України розпочала розслідування через відеозаписи з Макіївки — колишній заступник генпрокурора

Прокуратура України розпочала розслідування через відеозаписи з Макіївки — колишній заступник генпрокурора

Прокуратура України розпочала розслідування через відеозаписи з Макіївки — колишній заступник генпрокурора
Скріншот з відео

Прокуратура України розпочала розслідування через відеозаписи з Макіївки Луганської області, на яких зафіксовані події, пов'язані з загибеллю групи російських військових. На одному із записів військові РФ лягають на землю, здаючись у полон, але потім один з них відкриває вогонь у бік українських військових. На іншому відео, знятому з висоти — тіла російських військових.

Колишній заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов повідомив, що 19 листопада прокуратура передала до Єдиного реєстру досудових розслідувань матеріали справи.

Читайте також: The New York Times заявляє про справжність відео з "розстрілом російських військовополонених"

За його словами те, що трапилося в Макіївці, кваліфікували як "віроломство, вчинене військовослужбовцями РФ при здачі в полон". Розслідування розпочали за частиною 1 статті 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

"Передбачувана стрілянина під час капітуляції підпадає під цю кваліфікацію і заборонена Міжнародним гуманітарним правом. Однак цього недостатньо. Слідство має встановити всі обставини події та дати правову оцінку діям сторін", — додав Мамедов.

Наразі прокуратура України не коментувала цю інформацію, Суспільне звернулося до ОГПУ.

Що відомо

  • 18 листопада Міноборони РФ опублікувало відео із розстрілом російських військових, які нібито здавалися в полон ЗСУ. У відомстві назвали інцидент "кривавою розправою, що відображає сутність київського режиму".
  • Згодом голова Ради з прав людини при президенті РФ Валерій Фадєєв заявив, що направив "інформацію про страту у Макіївці" до ООН, ОБСЄ, Amnesty International та інших організацій.
  • 20 листопада Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що справжність відео на цей час не підтверджена. Водночас він наголосив, що російські солдати відкрили вогонь під час здачі в полон, що є воєнним злочином. В ООН заявили, що цей епізод слід розслідувати.

Вибір редакції

На початок