У Слобожанському Чугуївського району немає централізованого опалення. Зміївська ТЕС, яка живить селище, не працює внаслідок російських обстрілів. Близько 14 000 людей — без тепла.
Про це в ефірі Українське Радіо Харків 22 листопада розповів голова Слобожанської громади Дмитро Діхтяр.
"У нас все опалення централізоване. Є в декого альтернативне, газове, є на твердих видах палива, але на 90%, може, й більше — централізоване. Хто встиг, у кого були кошти на встановлення індивідуального опалення, щось встановили, але це одиниці. Люди купують електричні обігрівачі та вмикають їх", — каже голова громади.
Жителів просять економно споживати електроенергію, говорить Діхтяр.
"Ми намагаємось застерегти населення, щоб вони побереглись і не спалили мережі, внутрішньобудинкові та міжбудинкові. Хоча такі приклади у нас вже є, у нас кілька днів кілька будинків були без електрики, тому що згорів кабель", — розповідає голова громади.
Читайте також: На реновацію ТЕЦ-3 у Харкові спрямували 70 млн грн — Терехов
У Слобожанському регулярно вимикають електропостачання, каже Діхтяр.
"Вимикають вимушено, щоб зберегти систему, тому що в системі електроенергія дуже малої потужності — 170 Вт, не вмикаються електроприлади, обігрівачі часто. Тут один вихід — Зміївська ТЕС повинна працювати і буде електрика, нічого іншого не передбачено. Будь-яка інша альтернативна система опалення буде набагато дорожче для населення, тому це і не робилося у мирний час", — розповідає голова громади.
Діхтяр говорить, у громаді розгортають намети, де люди зможуть обігрітися у холоди.
"Вимоги до роботи цих пунктів дуже високі, там потрібно дуже багато технічних засобів. Але зараз дуже скрутне становище з бюджетом, дуже ускладнені моменти оплати через казначейську службу. Туди потрібно купити і генератори, і засоби зв’язку, і засоби доступу до інтернету, щоб там було телебачення, були ліжка, щоб це працювало цілодобово", — каже Діхтяр.
Читайте також: "Думок залишити роботу не було". Монолог працівника ТЕС, в яку стріляла Росія
У громаді близько 11 таких пунктів: 5 у Слобожанському, решта — в інших селах, каже Діхтяр: "Ми зараз практично готові, купили буржуйки, ті генератори, які в нас були, розподілили по цих місцях. Усього у громаді 27 000 людей".
Про евакуацію населення зі Слобожанського не йдеться, каже голова громади.
"Для того, щоб про це розмовляти, нам потрібно знати, куди можна виїжджати. Поки що лунало: запитуйте у населення, хто хоче, хто вважає за потрібне. Але нам ніхто не сказав, куди їхати. Їхати на захід України — куди? Пів країни вже туди виїхало. Люди теж у нас запитують: що ви нам пропонуєте? А ми не знаємо, що пропонувати", — говорить Діхтяр.
Що відомо
- Російські окупанти протягом повномасштабної війни обстрілюють критичну інфраструктуру Харківської області.
- Кабінет міністрів України надав на відновлення інфраструктури у Харківській області 300 мільйонів гривень, у жовтні повідомила віцепрем’єрка Ірина Верещук.
Читайте також
На звільненій території Харківщини обстежують масштаби пошкоджень об'єктів критичної інфраструктури