"Ті ж емоції, що й у 2014-му". У Кропивницькому влаштували показ фільму Суспільного "Майдан Гідності"

"Ті ж емоції, що й у 2014-му". У Кропивницькому влаштували показ фільму Суспільного "Майдан Гідності"

"Ті ж емоції, що й у 2014-му". У Кропивницькому влаштували показ фільму Суспільного "Майдан Гідності"
Суспільне Кропивницький

У кропивницькому кінотеатрі до Дня гідності і свободи влаштували показ документального фільму виробництва Суспільного "Майдан Гідності".

Суспільне створило стрічку у 2019 році. Її автори спробували поєднати історії Революції на граніті 1990 року, Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року. Сценарист фільму Максим Волобоєв говорить, усі три події були визначальними для України й починалися та тривали на майдані Незалежності, тому ця площа – у центрі стрічки.

"Ті ж емоції, що й у 2014-му". У кропивницькому влаштували показ фільму Суспільного Майдан Гідності
Зйомки стрічки Майдан Гідності". Суспільне

У зйомках взяли участь діячі культури, активісти, журналісти та політики, які пережили особисто революції на Майдані. Серед них журналістка Мирослава Барчук, політичний експерт Олексій Доній, ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, актор театру та кіно Євген Нищук, адвокатка сімей Небесної сотні Євгенія Закревська, учасники гурту "ТНМК" Фоззі та Олег "Фагот" Михайлюта, учасник гурту "Мандри" Сергій Фоменко, бандурист і лірник Тарас Компаніченко.

Його можна переглянути в мережі за цим посиланням, проте на широкому екрані фільм вражає, говорить Аліна Якорева, яка прийшла на показ. "Багато документальних кадрів, яких я раніше не бачила – за це подяка тим, хто робив цей фільм. Його буде цікаво дивитись всім, навіть тим, хто не любить документальне кіно та не цікавляться історією".

У залі була Анастасія Смеженко, вона 2008 року народження. "Про події, описані у фільмі, детально дізналась під час показу. Це вражає, сильні емоції. Ми дуже сильні", – говорить дівчина.

Дев'ятикласниця Ксенія Єліна також до сьогоднішнього перегляду не знала багато про Революцію гідності: "Я бачила ці кадри вбивства людей на Майдані раніше, але що все було прямо так… жорстоко. Їх відстрілювали, як тварин. Дуже добре пояснили герої фільму, чому це все відбувалось".

Марина Лазовік під час перегляду відчула ті ж емоції, що й 2014-му. "В 13 році у мене народилась дитина, і я постійно, з грудною дитиною, була біля телевізора. Подивившись сьогодні цей фільм, я зрозуміла, що ще досі все це переживаю. Історію нам розповіли очевидці, і це добре. Про Революцію на граніті – прекрасно, бо чомусь тільки зараз ми її почали згадувати. А з неї багато що почалося. Це колосальна була робота, згадуючи, що це був Радянський Союз. З нового для мене – що наш досвід мирних протестів перехопили інші країни. Значить свобода важлива для людей багатьох країн".

Чоловік Марини Лазовік служить в ЗСУ, обидва за професією вчителі. "Ми часто говоримо про те, що дітям у школі треба ввести урок пам'яті. Щоб все пам’ятати, щоб це не повторювалось".

"Ті ж емоції, що й у 2014-му". У Кропивницькому влаштували показ фільму Суспільного "Майдан Гідності"
Суспільне Кропивницький

Показ, який був безкоштовним, відвідали до 50 людей, він відбувся за сприяння Кіровоградської ОВА.

Читайте також

  • "Ті, що зі сталі". У Кропивницькому показали світлини захисників "Азовсталі"
  • Музика, поезія та багаття в бочках. У Кропивницькому влаштували "Творчий майдан"
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок