Деревообробний навчальний центр із сучасним австрійським обладнанням відкрили у Вищому художньому професійному училищі № 3 в Івано-Франківську. На його базі планують створити курси для дорослих. Наскільки це обладнання полегшить роботу студентів, читайте у репортажі Суспільного.
Верстати та витяжки для центру купили завдяки співфінансуванню державного та місцевого бюджетів наприкінці 2021 року. Одразу встановити це обладнання завадила війна, розповідає заступниця директора з навчально-виробничої роботи Лариса Козин.
З її слів, навчально-виробничий центр зробили із двох майстерень, між якими знесли стіну. Ремонтом та підключенням верстатів займалися самостійно за гроші училища.

"Розташування верстатів дозволяє повністю здійснювати цикл деревообробки, починаючи від заготовки, розпилювання плити й закінчуючи її такою тонкою обробкою з використанням числового програмного управління. Тобто це — дійсно дуже вартісний, коштовний верстат, який дозволяє робити найделікатніші роботи, зокрема й різьбу та випилювання", — каже Лариса Козин.

Наразі студенти у цеху майструють лавки для бомбосховища. Без цих верстатів багато деталей доводилося б виготовляти вручну, каже учень 3 курсу Андрій Григорів.
"Те ж саме довбання — ми виконували його стамесками. Це було довго. А зараз це можна робити набагато ефективніше і простіше. Це економить час й сили", — пояснює Андрій Григорів.

Отець Юрій Бурак прийшов у навчальний центр, щоб замовити лавки для церкви.
"Ми працюємо з ними давно — з цим училищем, і ми знаємо, що вони відповідально, гарно, надійно роблять", — каже священник.
За словами директорки закладу Наталії Коростіль, у навчальному центрі займатимуться майже 400 учнів. У січні 2023 в училищі на базі центру планують відкрити курси для дорослих.
Читайте також
- "Вільні. Гідні. Єдині". У Франківську презентували виставку світлин волонтерів, які допомагають армії
- "Було дуже довго та важко, але ми це зробили". Переселенці з Бердянська відкрили кав’ярню у Франківську
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!