"Розлам.Харків": у Полтаві відкрили фотовиставку про руйнування Харкова через війну

"Розлам.Харків": у Полтаві відкрили фотовиставку про руйнування Харкова через війну

"Розлам.Харків": у Полтаві відкрили фотовиставку про руйнування Харкова через війну
фото: Суспільне Полтава

У Полтаві презентували виставку світлин "Розлам. Харків", які показують руйнування в місті. Фото з березня до середини липня робили п’ять місцевих фотографів з організації "Майдан. Моніторинг", розповів Суспільному її представник Олексій Свід. За його словами, роботи вже презентували в Ужгороді, Чернігові, місті Бережани Тернопільської області, а також у Празі та Варшаві. Нині фотографії планують показати і в інших країнах.

"Воно як розтяжка, тільки десятиметрова. Дистанційне мінування. Те, що роблять прив’язуванням гранати до дерева, те ж саме робиться дистанційно – тільки на парашутику. Дуже зла штука. Проблема в тому, що її проблематично, по-перше, побачити, а ще проблематично її розмінувати", — каже фотограф, представник організації "Майдан. Моніторинг" Євгеній Титаренко.

"Розлам.Харків": у Полтаві відкрили фотовиставку про руйнування Харкова через війну
Стенд на виставці. фото: Суспільне Полтава

Виставку робіт Євгенія Титаренка та ще чотирьох фотографів відкрили 21 листопада у Полтаві.

"Це історична будівля, це маєток, якому багато років. На початку ХХ-го століття це був один з найбагатших будинків у Харкові. Ми бачимо, що через обстріли згорів повністю дах, і ми разом з архітекторами, з реставраторами їздили, оглядали цей будинок для того, щоб зрозуміти, яка шкода була заподіяна", — говорить фотограф, представник організації "Майдан. Моніторинг" Олексій Свід.

Виставка має назву "Розлам. Харків". На фото – зруйновані та згорілі будинки, вирви та інші наслідки руйнувань, яких зазнав Харків. Подивитися на світлини прийшла жителька Полтави Анна Шендрик.

"Коли ти бачиш все це, ти розумієш той масштаб ближче, і тому б хотілось, щоб більше полтавців прийшли, побачили, зрозуміли, що ми – щасливе, можемо сказати, місто. Хоча, звісно, про щастя казати в тих умовах, в яких ми живемо, складно, але, тим не менше, наше місто має інфраструктуру, є цілим, а Харків навпаки – місто, яке ми так любили, ми бачимо його тепер зовсім з іншого боку, і цей масштаб трагедії, війни, який прийшов до нас, і те, що нам ще відбудовувати, підіймати і змінювати свою країну", — розповідає жителька Полтави Анна Шендрик.

"Розлам.Харків": у Полтаві відкрили фотовиставку про руйнування Харкова через війну
Світлини зі зруйнованими та згорілими будинками. фото: Суспільне Полтава

Світлини робили із березня до початку липня. Їх вже показали в Ужгороді, Чернігові, місті Бережани Тернопільської області, а також у Празі та Варшаві, говорить Олексій Свід.

"Ідея основна – це показати злочини Російської Федерації, якими вони є. Як Російська Федерація сьогодні веде війну. Що це невибіркова агресія, вони просто намагаються стерти все, що вони бачать, з обличчя нашої землі, і зробити життя на території нашої країни непридатним в принципі. Просто в Харкові це найбільш ілюстративно. Бо ми бачимо, що основні цілі, які у них були, – це не військові об’єкти. Це школи, садочки, заклади освіти", — каже фотограф, представник організації "Майдан. Моніторинг" Олексій Свід.

Нині фотографи продовжують працювати на Харківщині. Свої роботи планують представити в Німеччині, Португалії та Великій Британії. А в Полтаві діятиме виставка до 27 листопада.

На початок