Після одужання від COVID-19 можна захворіти повторно. У ВООЗ пояснили причину

Після одужання від COVID-19 можна захворіти повторно. У ВООЗ пояснили причину

Після одужання від COVID-19 можна захворіти повторно. У ВООЗ пояснили причину
ФОТО: lychksil.otg.dp.gov.ua

У деяких пацієнтів після одужання від коронавірусної хвороби повторне тестування показує позитивний результат. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що це викликано залишками вірусу, який відкладається в легенях.

"Ми знаємо, що в деяких пацієнтів тести на коронавірус дають позитивний результат після того, як вони вилікувалися. З того, що нам відомо зараз — і це ґрунтується на найсвіжіших даних, схоже, що під час фази відновлення пацієнти виділяють залишки (вірусу — ред.), які відклалися в легенях", — йдеться у відповіді речника ВООЗ на запит інформаційного агентства AFP.

Епідеміолог із інфекційних захворювань Марія Ван Керхов пояснила, що коли легені загоюються, на них з'являються "мертві клітини". Саме ці фрагменти легенів і дають позитивний результат після тестування.

У квітні представники охорони здоров’я Південної Кореї повідомили про більш ніж 100 таких випадків і занепокоїлись можливим ризиком повторного інфікування.

У ВООЗ зазначили, що імунітет від COVID-19 у людей ще недостатньо вивчений, і наголосили на необхідності подальших досліджень з метою зрозуміти, чи справді в людини, яка одужала після коронавірусної інфекції немає ризику повторного зараження.

"Потрібно систематично збирати зразки в пацієнтів, що вилікувалися, аби краще розуміти, як довго в їхньому організмі ще існує живий вірус. Також треба зрозуміти, чи означає це, що вони можуть передавати вірус іншим людям — адже наявність живого вірусу в організмі не обов'язково означає, що людина заразна", — цитує AFP відповідь речника ВООЗ.

За словами Марії Ван Керхов, для деяких вірусів, таких як кір, ті, хто заразився нею, застраховані на все життя. До інших коронавірусів, таких як ГРВІ, організм може бути захищеним від кількох місяців до кількох років.

Читайте також: "COVID у повітрі, пандемія ще два роки. Огляд нових досліджень про коронавірус"
На початок