Харківські волонтери збирають пожертви на транспорт для ЗСУ та поліції

Харківські волонтери збирають пожертви на транспорт для ЗСУ та поліції

Харківські волонтери збирають пожертви на транспорт для ЗСУ та поліції
Харківські волонтери допомагають захисникам з транспортом. Фото: Артем Фісун/Facebook

З початку повномасштабного російського вторгнення волонтерській команді харків'янина Артема Фисуна вдалося придбати та передати українським захисникам 16 автомобілів.

Про потреби у транспорті на передовій волонтер Артем Фисун розповів в інтерв'ю Українському Радіо Харків.

"Ми з моєю командою на сьогодні завезли вже 16 автівок, починаючи від бусів і завершуючи пікапами, джипами, яких дуже потребують наші захисники. Саме такі автівки дуже доречні, це всюдиходи, там достатньо місця, щоб посадити озброєний екіпаж, розмістити хлопців у бронежилетах, щоб було місце для БК, щоб складалися сидіння і було місце, щоб в разі необхідності вивозити поранених", — розповів Фисун.

Транспорт потрібен не тільки військовим, а й правоохоронцям, каже старший уповноважений управління карного розшуку Віктор Шутка. Він знайомий з діяльністю Артема Фисуна і сам за можливістю долучається до волонтерів.

"Питання транспорту дуже болюче, є службові автомобілі, зокрема, у нас у групі легкові автівки, Skoda Octavia та ВАЗ-21099. Це легкова автівка, призначена для пересування по асфальту. В області, особливо якщо виїжджати на деокуповані території, де побувала важка техніка — БТР, вантажівки, про танки, БМП я взагалі мовчу, після них їхати... М’яко кажучи, неможливо. Ширина колії та уся багнюка, яку вона перемелює — це просто біда", — коментує поліцейський.

Дорога на деякі деокуповані території, де поліція перевіряє інформацію про колаборантів, може займати до шести годин.

"Дорога, яка раніше займала годину, півтори, дві, зараз перетворюється на боротьбу з бездоріжжям, перенесення на руках, штовхання, буксирування. Ті ж військові, дякуємо їм, допомагають. Якщо ви там не побували, ви не уявляєте, як це важко. Я не жаліюся, але в ті міста чи села, в які ми їздили, виконуючи обов’язки до війни, можна було за годину доїхати. У Вовчанському районі є певні села, куди дорога займає шість годин", — каже Віктор.

"Робота поліції полягає не тільки в тому, що ми вже прийшли, коли вже все чистенько і нам лишилось тільки поспілкуватись з людьми — ні. Частіше за все це теж зачистка будинків, автомати в руках, зведені патрони у патронниках, все, як належить у воєнний час. Звісно, є кримінальні провадження, є доручення слідчих", — пояснює поліцейський.

Автомобілі для захисників волонтери команди Артема Фисуна купують за кордоном. Більше дізнатися про збори можна на його сторінці у Facebook.

Читайте також

"Не боятися, а робити": як українські біженці в німецькому місті Фінстервальде допомагають Харкову

На початок