Як у Хмельницькому відзначили День Гідності та Свободи

Як у Хмельницькому відзначили День Гідності та Свободи

Як у Хмельницькому відзначили День Гідності та Свободи
Фото: Суспільне Хмельницький

У День Гідності та Свободи хмельничани поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні й хвилиною мовчання згадали всіх, хто загинув за Україну. Після цього, містяни прийшли на майдан Незалежності й поклали квіти до меморіальної дошки.

Олександр Климчук – учасник Помаранчевої революції та революції Гідності. Чоловік сьогодні, 21 листопада, також долучився до покладання квітів, аби загадати усіх, хто віддав життя за Україну.

"Для мене, це – пам'ять, перш за все, про моїх друзів, які загинули на майдані та про тих, які продовжують відстоювати гідність у боротьбі з російськими окупантами", – сказав Олександр Климчук.

На фото учасник Помаранчевої революції та революції Гідності Олександр Климчук. 21 листопада 2022 рік.
На фото учасник Помаранчевої революції та революції Гідності Олександр Климчук. 21 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Чоловік пригадує, як був на Майдані: "З початку подій на Грушевського і до кінця я був на Грушевського разом з хлопцями: хмельничанами, львів’янами, тернополянами. 18 лютого під час ходи в Маріїнському парку отримав поранення і каліцтво. Дуже переживаю втрату своїх друзів, побратимів, які тоді були зі мною, які загинули, отримали травми та важкі поранення".

Хмельницький учитель і поет Ігор Білий розповів, як став учасником Революції Гідності.

"20 листопада в мене День народження, і у 2013 році у мене був ювілей. У мене був творчий вечір у Спілці письменників на Банковій. І вирішили спуститися до Майдану, до студентів, які там стояли. Коли приїхав і дізнався, що їх побили, це – не передати, це – злість, це – ненависть. І потім, після роботи – я приходив на майдан у Хмельницькому, у вихідні дні – на київський. Віра була така, що ми щось змінимо, однозначно. Тому що так піднятися по всій країні, у 2004 році такого не було, як у 2013 році", – розповів Ігор Білий.

На фото Хмельницький учитель і поет Ігор Білий, учасник Помаранчевої революції та революції Гідності. 21 листопада 2022 рік.
На фото Хмельницький учитель і поет Ігор Білий, учасник Помаранчевої революції та революції Гідності. 21 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Чоловік каже, що вірить в перемогу українського народу і по-своєму підтримує захисників: "Оскільки по стану здоров’я я не можу бути з ними поруч, на передовій, то я їх підтримую морально. Мої пісні вони люблять і знають".

Від пам’ятника Героям Небесної Сотні хмельничани перейшли на майдан Незалежності, де поклали квіти до Стели пам’яті Героїв небесної Сотні та учасників АТО.

Вшанувати пам'ять героїв прийшов хмельницький студент Іван Шапінко: "Дуже багато знайомих, які відправилися на майдан, і, на жаль, досить багато людей, яких я знав, уже з нами немає. Саме через війну, АТО, і нинішнє загострення ситуації".

Авторка: Ярослава Антошевська.

Читайте також

  • "Забрати свободу нікому не вдасться": Зеленський привітав українців з Днем Гідності і Свободи
  • "Людина, що пройшла Революцію Гідності, виділяється тим, що в характері має вогник Майдану" — захисник ДАП Юлій Терехов

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Вибір редакції

На початок