Два літри питної й десять літрів технічної води на добу щонайменше потрібно запасти з розрахунку на одну людину. Як правильно її зберігати — пояснили у Рівненському центрі контролю та профілактики хвороб.
Без води людина може пробути 3-4 дні, відтак створювати запас води необхідно, акцентують у центрі контролю та профілактики хвороб. Вона згодиться у випадку перебоїв з водопостачанням, що можуть виникнути внаслідок ракетних ударів Росії та руйнувань енергетичної інфраструктури.
Скільки води запасати
В середньому на одну дорослу людину необхідно передбачати два літри води на добу. Це усереднені показники, йдеться у роз'ясненні. Необхідно враховувати як масу тіла, так і вид діяльності, тобто активність людини:
"Якщо ваша вага під 100 кілограмів, чи ви займаєтесь фізичною працею, або ж при хворобі — об’єми запасів води потрібно збільшити. І це тільки для питних потреб. Необхідно передбачити певний обсяг води для господарських потреб — миття рук, посуду, приготування їжі, змиття унітаза — орієнтовно десять літрів на добу".
Як зберігати воду
Питну воду у центрі контролю та профілактики хвороб радять зберігати в тарі, передбаченій для зберігання харчів. У такому випадку дуже зручна пластикова тара, але з неї, якщо пластик неякісний, можлива міграція великої кількості небезпечних речовин у воду.
"Тому для питних потреб вибирайте тільки спеціально призначену тару – звертайте увагу на маркування. Можна використовувати емальований посуд з накриттям, скляну тару, банки, з кришками", — йдеться у повідомленні.
Раз у два дні воду для пиття, за можливості, треба змінювати. Кип’ячену воду рекомендують зберігати до шести годин, максимум — добу. Воду для технічних потреб можна зберігати кілька тижнів.
"Для зручності, з метою задоволення питних потреб, можна створити запас бутильованої води промислового виготовлення. У такій тарі вода має досить тривалий термін зберігання. Її використовуйте згідно з термінами зазначеними на етикетці", — радять спеціалісти.
Якщо доводиться використовувати воду сумнівної якості чи тривалого зберігання, її потрібно кілька хвилин прокип'ятити — це найпростіший і найдешевший спосіб дезінфекції.
Читайте також
- На Рівненщині механіки-волонтери роблять "бандеромобілі" для фронту
- Революція Гідності: як її пригадують рівняни-учасники
- Байрактар, Мрія, Патрон і Бандера на полотні: як рівнянка вишиває патріотичні сюжети
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter