У Чернівцях відбудеться кінофестиваль Female Freedom Film Festival. Впродовж трьох днів можна буде переглянути фільми про війну, які знімали українські та закордонні режисерки.
Про це йдеться на сторінці події у Facebook.
Під час проведення фестивалю триватиме збір коштів для організацій, які допомагають українським жінкам-військовим і ветеранкам.
Кінофестиваль має на меті підсилити голоси режисерок, які створюють фільми про війну та становище жінок на війні, про політичні конфлікти, агресію, втрату дому й вимушене переміщення.
Цьогоріч фестиваль відбудеться вперше, а його кінопокази одночасно триватимуть у трьох країнах: Німеччині, Україні та Грузії.
Кінофестиваль відбуватиметься у культурно-мистецькому центрі імені Миколайчука. Вхід на всі події вільний, проте необхідно зареєструватися за посиланням.
П'ятниця, 25 листопада,
18:30 — показ документального фільму "Невидимий батальйон" (2017)
Режисерки : Аліна Горлова, Ірина Цілик і Світлана Ліщинська.
У фільмі зібрано шість історій українських жінок-військовослужбовиць. Героїні фільму різні за своїм життєвим досвідом, віком, військовими й цивільними професіями, проте їх усіх об’єднала одна війна, і їхні історії створюють панорамну картину становища жінки у Збройних Силах України.
21:00 — показ документального фільму "Речі" (2016)
Режисерка: Ніно Ніно Ґоґуа.
Знятий за декілька років після російсько-грузинської війни, фільм розповідає про останні речі, які мешканці нині окупованої зони взяли із собою, покидаючи свої домівки на невизначений час. Кінострічка, знята у таборі для переміщених осіб, фіксує теперішні стосунки між речами та їхніми власниками, спостерігає за їхньою роллю в житті один одного.
Субота, 26 листопада
14:00 — показ документального фільму "Аліса в країні війни" (2016)
Режисерки: Аліса Коваленко, Любов Дуракова
Це історія подорожі та особистий щоденник української дівчини-документалістки, яка стикається з проблемою вибору, так само, як і більшість громадян її країни, коли історичні події раптово вриваються в особисте життя.
У фільмі Аліса Коваленко дає обіцянку стати на захист своєї землі, якщо війна дістанеться її рідної Запорізької області. Після повномасштабного вторгнення рф режисерка приєдналася до українського війська і зараз боронить Україну зі зброєю в руках.
15:50 — показ короткометражних фільмів грузинських, молдовських, вірменських та українських режисерок
17:40 — показ документального фільму "Нічого боятися" (2019)
Режисерка: Сільва Хнканосян
У 2018 році в горах Нагірного Карабаху 5 жінок метр за метром розміновують Лачинський коридор – колишню зону бойових дій, де встановлено тисячі мін. Цей фільм розповідає про неабияку ретельність їхньої роботи, напругу, що виникає внаслідок цього, і про людяність, яка допомагає впоратися зі страхом.
19:30 — показ драми "Довгі світлі дні" (2013)
Режисери: Нана Еквтімішвілі, Саймон Ґрос
Після розпаду СРСР Грузія стикається з насильством, війною в Абхазії й випадками самосуду, від яких страждає суспільство. Але для Еки та Натії, чотирнадцятилітніх нерозлучних подруг, життя буяє: на вулиці, у школі, з друзями чи старшою сестрою. Хоч їм уже доводиться справлятися з домінуванням чоловіків, раннім шлюбом і зневірою у коханні, для цих двох дівчат у розквіті життя продовжується.
Неділя, 27 листопада
14:00 — показ документального фільму "Десять секунд" (2016)
Режисерка: Юлія Гонтарук
Фільм про людей і про місто, що загублене в часі та просторі. Про те, як швидко може змінитися життя, і про те, як навіть після непоправного є речі, які лишаються незмінними. В основі фільму лежать події, що є наслідком обстрілу житлового кварталу "Східний" міста Маріуполь 24 січня 2015 року. Обстріл вівся із систем залпового вогню "Град" з боку території, окупованої проросійськими бойовиками.
16:00 — показ драми "Ресентимент" (2018)
Режисерка: Наталія Шауферт
Тридцятирічна головна героїня хоче вийти заміж і вирішує подати заявку до шлюбного агентства. Омріяний шлюб робить її найщасливішою жінкою, аж поки її чоловік несподівано не зникає. Водночас по радіо оголошують про початок збройного конфлікту у Придністров'ї.
18:00 — показ документального фільму "Плай" (2021)
Режисерка: Єва Джишиашвілі
Це історія про людей, які зберегли більше, ніж втратили під натиском нашого неоднозначного сьогодення, що сплутало всі земні й небесні закони. Їхня сила і слабкість в любові: до своєї землі, до ближнього. Вони незгодні й покірні водночас, немов гори. Бунтують проти несправедливості життя й мужньо приймають удари долі. Родина Малковичів для людського ока – загублена серед красивої й суворої природи, та насправді вони там, де від початку часів панує гармонія і любов, що передається від покоління до покоління.
19:45 — показ документального фільму "Цей дощ ніколи не закінчиться" (2021)
Режисерка: Аліна Горлова
20-річний Андрій Сулейман тікає з батьками з Сирії. Проте війна наздоганяє головного героя і в Україні, де він стає волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло на батьківщині..
У випадку повітряної тривоги кінопоказ буде зупинений, а глядачі зможуть перейти в найближче укриття. Після відбою тривоги перегляд продовжиться. Якщо повітряна тривога буде тривати понад 40 хвилин, сеанс буде скасований.
Усі фільми будуть демонструватися мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Локальний організаційний партнер фестивалю в Чернівцях – ГО "Українсько-німецьке культурне товариство м.Чернівців" при Центрі Gedankendach.
Кінофестиваль фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.
Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини
Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]