На Запорізькій АЕС пролунала серія вибухів, пошкоджені будівлі та обладнання

На Запорізькій АЕС пролунала серія вибухів, пошкоджені будівлі та обладнання

На Запорізькій АЕС пролунала серія вибухів, пошкоджені будівлі та обладнання
Запорізька АЕС. Фото: Associated Press

Вночі та вранці 20 листопада на території Запорізької атомної електростанції, яка знаходиться у тимчасово окупованому Енергодарі, пролунало понад десять вибухів від обстрілів. Пошкоджені деякі будівлі, системи і обладнання.

Про це повідомляє МАГАТЕ, на своїй сторінці у Твіттері.

“Минулої ночі та сьогодні вибухи сколихнули територію Запорізької АЕС. Експерти МАГАТЕ на ЗАЕС повідомляють про понад дюжину вибухів від очевидного обстрілу та пошкодження деяких будівель, систем і обладнання, але поки що жоден із них не є критичним для ядерної безпеки”, - ідеться у повідомленні.

НАЕК "Енергоатом" додає, що в результаті вибухів пошкоджено естакади зв‘язку зі спецкорпусами, баки запасу хімобессоленої води, система продувки парогенераторів, допоміжні системи одного з двох загальностанційних дизелів та інше обладнання інфраструктури станції. Також зафіксовано три влучання в районі підстанції "Райдуга". Відомості про пошкодження та руйнування там ще з’ясовуються.

В "Енергоатомі" припускають, що росіяни здійснили обстріл ЗАЕС з метою пошкодити обладнання, необхідне для запуску енергоблоків 5 та 6 і відновлення виробництва електроенергії Запорізькою АЕС для потреб України.

Як раніше повідомляло Суспільне, в Інституті вивченні війни відзначили "різке загострення риторики МАГАТЕ", яке оголосило, що не визнає незаконне захоплення Росією та експлуатацію Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) або незаконну анексію окупованої території України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber.

Вибір редакції

На початок