Львівські фахівці сканують колишню резиденцію митрополитів у Чернівцях, щоб створити 3D-модель

Львівські фахівці сканують колишню резиденцію митрополитів у Чернівцях, щоб створити 3D-модель

Львівські фахівці сканують колишню резиденцію митрополитів у Чернівцях, щоб створити 3D-модель
Процес сканування. Facebook/Gedankendach

Фахівці зі Львова сканують територію колишньої резиденції митрополитів у Чернівцях. Це роблять, щоб створити 3D-модель будівель.

Про це в етері Українського радіо. Буковина сказав співзасновник компанії Skeiron Юрій Преподобний.

Сканування роблять у межах міжнародного проєкту для збереження культурної спадщини. Фахівці створять точну тривимірну модель фасаду, внутрішніх приміщень та території резиденції.

До оцифрування залучили студента-геодезиста Чернівецького національного університету. Загалом у проєкті працює 10 людей. Компанія ставить собі завдання – закарбувати якнайбільше архітектурних та мистецьких надбань України та вберегти історичну пам’ять від руйнівних впливів часу.

Львівські фахівці сканують резиденцію митрополитів у Чернівцях, щоб створити 3D-модель
Маркер для сканування. Facebook/Gedankendach

Для сканування застосовують геодезичне та лазерне обладнання, дрони та фотоапарати. Опісля зібраний матеріал будуть опрацьовувати, щоб створити 3D-модель. На основі цієї моделі можна буде проводити комплексні наукові дослідження, робити креслення та обрахунки, а також планувати реставраційні роботи.

Сканування резиденції Юрій Преподобний вважає одним із найскладніших проєктів. Для цього команді знадобиться до 20 днів.

Раніше компанія Skeiron вже оцифрувала понад 100 будівель в Україні та за кордоном. Резиденція митрополитів стала сороковим об'єктом, який оцифрували від початку повномасштабної війни.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок