Всеукраїнський вокальний конкурс у новому форматі: онлайн виступи херсонських дітей

Всеукраїнський вокальний конкурс у новому форматі: онлайн виступи херсонських дітей

Всеукраїнський вокальний конкурс у новому форматі: онлайн виступи херсонських дітей Суспільне Херсон

Завершився перший тур всеукраїнського творчого фестивалю "Поціловані Богом". Вперше учасники та організатори працювали дистанційно. З учасниками та організаторами спілкувались кореспонденти Суспільного.

Любов Фогель – одна із суддів фестивалю. Передивилася 130 робіт у різних жанрах. Це новий досвід, - говорить жінка, - сприйняття відрізняється від того, коли бачиш виступи на сцені.

"Дуже важко дотриматися всіх норм, коли конкурс іде наживо. Тому я вважаю, що треба більш лагідніше відноситися до учасників. І їх підтримувати. Тому що вдома дуже складно все пояснити, все зрозуміти. Батьки повинні допомагати дитині, щоб гарний був вигляд, відео. Не в кожної дитини є можливість заспівати в мікрофон. І це теж дуже важливо. Тому що треба себе проявити найкраще".

Серед учасників фестивалю – Валерія Спільна. Дівчина займається вокалом рік. Зараз уроки продовжуються дистанційно. За час карантину Валерія брала участь у шести дистанційних вокальних конкурсах. В тому числі і міжнародних, де посідала перші місця.

13 річна Марія Євстаф'єва – одна з трьох ведучих фестивалю. Умови роботи та підготовки змінилися, - говорить дівчина, - доводиться пристосовуватися. Читання сценарію відбувається он-лайн:

"Взагалі я вже вела фестивалі, але в такому дистанційному форматі – це для мене перший досвід. Це дуже цікаво. Складності звичайно є, по-перше у зв’язку. Тому що часто він переривається. Щось можна не дочути".

Оксана Пономарьова – одна з організаторів фестивалю, розповідає, що не зважаючи на новий формат проведення, у дистанційних конкурсів є позитивні сторони. Зокрема, вдалося розширити жанри представлених робіт – до вокалу, хореографії та сценічного читання долучили живопис і хенд-мейд:

"Під час першого туру учасники надсилають нам відео своїх виступів. Ми надсилаємо членам журі. І я вважаю, що у такому форматі набагато краще оцінювати, бо кожен член журі робить це, коли у нього є бажання, є вільний час. Кожен може досить добре передивитися, зробити якісь зауваження, які ми обов’язково надсилаємо учасникам. Я вважаю – дуже добре, що кожен учасник у нас отримує всі оцінки журі, такі собі рецензії. Зауваження, побажання. І перед участю в другому турі вже може перезаписати свій виступ або надіслати інший.

Географія фестивалю – майже вся Україна, - говорить співорганізатор Андрій Ярьоменко. Активність учасників не знизилася порівняно з минулими фестивалями, коли журі переглядало виступи на сцені:

"Такого формату фестивалі ми ніколи не проводили. Але час диктує свої умови. Тому ми вирішили провести фестиваль у такому форматі. Як на будь-якому фестивалі у нас є ведучі, з якими ми спілкуємось, займаємось онлайн. Дякуємо усім інтернет-платформам, які дають змогу нам займатися, бачити наших учнів. Адже це спілкування, репетиції. Вони дуже жваво в нас проходять, тому ми дуже раді, що у складний час змогли знайти такий формат проведення фестивалю".

По завершенні карантину відбудеться гала-концерт, на якому роботи фіналістів глядачі зможуть побачити та почути вживу.

Олена Протопопова, Вячеслав Ходус.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди