Стане частиною гуцульського двору: до Шевченківського гаю привезли комору

Стане частиною гуцульського двору: до Шевченківського гаю привезли комору

Стане частиною гуцульського двору: до Шевченківського гаю привезли комору
Сергій Ципишев

До музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького з гірського села Чернівецької області привезли комору. Будівля стане частиною гуцульського двору. Про це Суспільному розповів заступник директора музею з наукової роботи Сергій Ципишев.

Будівлю науковці знайшли під час експедиції 14 років тому. Споруда скріплена дерев’яними кілками-тиблями, або ж кованими цвяхами.

"Ця кліть-комора, яка зараз вже в нас є, вона збереглася в хорошому стані. В неї було внесено мінімум якихось поправок. Ця споруда, вона була фактично такою як мала бути", — каже заступник директора музею з наукової роботи Сергій Ципишев.

До Шевченківського гаю привезли комору, яка стане частиною гуцульського двору
Комору розібрали та промаркували. Сергій Ципишев

Щоб перевезти споруду, її розібрали та промаркували.

"Дві тріски вирубуються, виймаються і потім закладаються назад. Під трісками можуть закласти або вовну, або зерно, або монету. Це певна така ворожба, або майстер мав таку традицію", — каже головний архітектор музею Ігор Цимбровський.

Коли комору розбирали, у середині знайшли документи першого власника. На страховому свідоцтві на будівлю, датоване 1906 роком, вказано ім’я та прізвище німецькою мовою — Стефан Чоппа.

До Шевченківського гаю привезли комору, яка стане частиною гуцульського двору
Документи, які знайшли в коморі. Суспільне Львів

"Вони були сховані, запліснявілі. От уявіть, яку знахідку ми маємо. Маємо військовий документ, ще документ німецькою і румунською. Це вже син цього власника Стефана, він Олексій", — каже головний архітектор музею Ігор Цимбровський.

У лютому цього року у Шевченківському гаю згоріла гуцульська гражда XIX століття. Працівники музею планують, що комора стане частиною нової експозиції гуцульського двору.

Читайте також

Ґонтина до ґонтини. У Шевченківському гаю реставрують стодолу XIX століття

У Львові до кінця 2022 року планують завершити реставрацію храму Святого Іоана Золотоустого

Мистецтво підтримує у складні часи. Інтерв'ю з координаторкою "Docudays UA" у Львові

На початок