Опалювальний сезон на Запоріжжі: чи будуть з дровами селяни Васильківського

Опалювальний сезон на Запоріжжі: чи будуть з дровами селяни Васильківського

Опалювальний сезон на Запоріжжі: чи будуть з дровами селяни Васильківського
Жителька села Васильківське Марія Сулій має невеликий запас дров на зиму. Купувати паливо змушена у браконьєрів. Поки що допомоги в рамках програми державної підтримки не отримала. Колаж: Суспільне Запоріжжя

Збирають сухостій, щоб заощаджувати гроші на закупівлю дров та вугілля — так жителі села Васильківське, що у Запорізькому районі, забезпечують себе пальним на зиму. Керівництво ж громади наголошує, що за самовільний збір можуть накладатися штрафи та обіцяє соціально незахищені категорії населення забезпечити дровами в рамках програми допомоги громадам. На ці потреби держава громаді виділила 2,5 мільйони гривень.

Дві жінки з родини Суліїв — 99-річна Марія Степанівна та її донька Галина — зробили на зиму невеликі запаси дров. Кажуть: будинок опалюють з кінця жовтня, з настанням перших холодів.

"Дрова купляю. Вже два рази купила — два куби. А вчора спиляла два горіхи. Сусіда попросила, кажу: спиляй. А вони вже трохи старуваті та пропадають. Горять хороше. Вугілля купила. Це вже як морози будуть великі, тоді вже топитиму", — розповідає Марія Степанівна.

Опалювальний сезон на Запоріжжі: місцева влада обіцяє забезпечити дровами соціально незахищені категорії населення
Марія Сулій, щоб запастися дровами, попросила спиляти горіх у своєму дворі. Фото: Суспільне Запоріжжя

Дрова купували у місцевих, які збирають у лісосмугах сухостій. Втім, розповідає Галина Сулій, збирати дрова там заборонено.

Михайло-Лукашівська територіальна громада, до складу якої входить село Васильківське, дозволів селянам на випилювання деревини в лісосмугах не надає. Ці насадження у власності держави, і за їхнім станом стежить держекоінспекція — особливо пильно з осені минулого року, коли була посилена заборона на вирубку дерев у лісосмугах, розповів староста Сергій Гармаш.

"Забороняється самовільно випилювати все, що в діаметрі понад 5 см. І люди сухе беруть, або роблять закупівлю. Або це роблять браконьєри. За це можуть бути штрафи, навіть, якщо воно росте, заважаючи обабіч траси".

Опалювальний сезон на Запоріжжі: місцева влада обіцяє забезпечити дровами соціально незахищені категорії населення
Михайло-Лукашівська громада на Запоріжжі, листопад 2022 року. Фото: Суспільне Запоріжжя

За словами голови Михайло-Лукашівської громади Олени Байдукової, держава виділила громаді на закупівлю паливної деревини 2,5 мільйони гривень. Тендерні процедури завершуються 18-го листопада. Далі спеціальна комісія визначатиме, кому з соціально незахищеної категорії населення нададуть безоплатні дрова.

Читайте також

Між громадами на Запоріжжі почали розподіляти деревину. Які категорії населення можуть отримати таку допомогу

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок