На Харківщині зареєстрували 4 дітей, які народилися на окупованих територіях — Мін'юст

На Харківщині зареєстрували 4 дітей, які народилися на окупованих територіях — Мін'юст

На Харківщині зареєстрували 4 дітей, які народилися на окупованих територіях — Мін'юст

Дітей, які народилися на окупованих територіях, реєструють за спеціальною процедурою. На 14 листопада зареєстрували чотирьох малюків з Харківської області, яких народили під час окупації.

Про це 17 листопада повідомили в Міністерстві юстиції України.

За даними Міністерства, найбільше дітей, народжених в окупації, зареєстрували на Херсонщині — 41. Загалом в Україні на 14 листопада зареєстрували 56 народжених під час окупації.

Як зареєструвати дитину, якщо вона народилася в окупації

За даними Міністерства юстиції, заявник має надіслати на електронну пошту [email protected] Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України такі документи:

  • заяву про реєстрацію, складену в довільній формі, яка має містити інформацію про:
  1. дитину (прізвище, ім’я та по батькові, стать, дату народження, місце народження);
  2. матір та батька (прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або паспортного документа, що посвідчує особу).
  • медичний документ;
  • інші документи, необхідні для такої реєстрації (копії паспорта, свідоцтва про шлюб тощо).

Далі батьки мають звернутися до будь-якого органу реєстрації актів цивільного стану в Україні, який працює, й отримати документ на руки.

Реєстрація дитини через суд

Також зареєструвати дитину, народжену в окупації, можна через суд. За словами заступниці міністра юстиції Валерії Коломієць, звернутися можна до будь-якого суду в Україні.

"У випадках відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення суду про встановлення факту народження. Зараз діє спеціальний, спрощений механізм подання цієї заяви до суду", — сказала Коломієць.

Читайте також

З раціями та іграшковими автоматами: на Харківщині діти облаштували блокпости, де збирають кошти для ЗСУ

На початок