Позафракційними стали більше третини депутатів Сумської облради за час каденції

Позафракційними стали більше третини депутатів Сумської облради за час каденції

Позафракційними стали більше третини депутатів Сумської облради за час каденції

Більше третини депутатів вийшли з фракцій тих політичних сил, за якими увійшли до Сумської обласної ради. Такі результати дослідження презентувала громадянська мережа «ОПОРА» щодо складу Сумської обласної ради.

Депутатів сумської обласної ради 7-го скликання мешканці Сумщини обрали у жовтні 2015 року. За цей час 24 із 64-ох обранців стали позафракційними.

Метою дослідження було оцінити сталість політичних партій, враховуючи, що, можливо, восени будуть місцеві вибори, говрить координаторка громадянської мережі "ОПОРА" в Сумській області Ольга Коренєва.

"Зараз ми маємо Сумську міську раду і обласну. Фактично, у міській раді така стабільність фракційна фіксується. Лише двоє виключені з фракції, всі інші в тому ж складі залишились. +Що ж до обласної ради, там уже ми бачимо фракційну і партійну нестабільність. чи через конфлікти особистих інтересів, чи через ще щось", - говорить Ольга Коренєва.

На виборах у жовтні 2015 року місця в облраді розподілились таким чином:

  • 14 мандатів отримала «Батьківщина»
  • 14 - «Блок Петра Порошенка: Солідарність»
  • 8 - партія «Відродження»
  • 7 - радикальна партія Олега Ляшка,
  • 6 - «Воля народу»
  • 5 - «Опозиційний блок»,
  • 5 - «Свобода»
  • 5 - «УКРОП».

Зараз ситуація виглядає наступним чином:

Найбільшою фракцією в Сумській обласній раді тепер є «Батьківщина» у складі з 12 депутатів. Двоє депутатів виключені з фракції.

Кількість депутатів у «Європейській солідарності» скоротилась удвічі. Сюди увійшли 4 депутати, які були на момент обрання у фракції БПП «Солідарність», 2 колишні члени фракції ВО «Батьківщина» та 1 – від «Свободи».

З фракції Радикальної партії Олега Ляшка виключили двох людей. Один депутат вийшов з фракції «Воля народу». Депутатська фракція «Українське об’єднання українських патріотів «УКРОП» також позбулась двох членів..

Також в обласній раді Сумщини стало 24 позафракційних депутатів.

Частина з них разом із деякими членами фракцій утворили 3 депутатські групи.

Депутатська група «За Сумщину» складається із 10 депутатів. Всі вони тепер є позафракційними, а на момент обрання входили до складу фракції БПП «Солідарність».

Депутатська група «За життя» налічує 7 депутатів. 3 члена групи також входять у фракцію «Воля народу» і 4 позафракційні та на момент обрання були у складі фракції «Опозиційний блок».

Депутатська група «За людей» складається з 7 членів. Всі вони наразі є позафракційними депутатами. На момент обрання 2 депутатів були у фракції «УКРОП», 2 - ВО «Свобода», 2 - Радикальна партія Олега Ляшка, 1 – «Воля народу».

І троє депутатів Сумської обласної ради не входять у жодну депутатську фракцію чи групу.

"Це нормальний процес. Він, як був так і є, бо практично всі депутати знову хочуть піти на вибори, перемогти і стати депутатами. Рада як працювала, так і працює. Завжди є згодні, є незгодні, але всі питання, які виносимо на порядок денний, вони практично проходять, немає такого, щоб не проходили", - прокоментував голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

"Це є результатом декількох чинників і може свідчити про декілька аспектів. Перше – про нестабільність партійної системи в Україні в цілому. Ми бачимо, що за останній виборчий цикл є ряд політичних партій, які були представлені в облраді, а сьогодні фактично випали з політичної системи – наприклад – « УКРОП» і «Свобода». Політичні партії, особливо місцеві осередки, вони не є повноправними і в політичних партіях немає демократичних принципів функціонування. Ми бачимо, що такий один з партійних проєктів як «Опозиційний блок» сьогодні вже не представлений в обласні раді, і, скоріш за все, цей проєкт буде змінений і буде новий подібний політичний проєкт. Мені здається, виникнення такої групи, як «За Сумщину» - це саме підготовка до місцевих виборів", - пояснила свою позицію кандидатка політичних наук Андріана Костенко.

Завершується каденція у цього складу обласної ради у жовтні 2020 року. За новим виборчим кодексом, вибори до обласної ради відбудуться за пропорційною системою з відкритими списками.

Авторка - Катерина Гладенко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди