Kadnay: Наша музика змінилася і набула нових сенсів

Kadnay: Наша музика змінилася і набула нових сенсів

Kadnay: Наша музика змінилася і набула нових сенсів
Фото: Ігор Ткач / Радіо Промінь

Багатьом українським музикантам знадобилося кілька місяців, щоби прийти до тями після початку повномасштабної війни і знову почати творити. Гурт Kadnay мовчав майже пів року (як кажуть музиканти — переосмислювали свою творчість). Але зараз їх не зупинити.

Kadnay презентує третій за три місяці трек — "Станемо тишею". Як змінилися пріоритети музикантів та їхні стосунки з оточуючими, чому відключення електрики є для них позитивним моментом і наскільки зараз звузився горизонт планування, Дмитро Каднай розказав Ксенії Івась в етері шоу "Вікенд нової музики" на "Радіо Промінь".

"Музика надає сил і дає свободу. Ми маємо жити зараз і відчувати зараз"

Вашу нову пісню "Станемо тишею" ми могли б почути ще кілька місяців тому.

Цю пісню я писав ще до війни. І вона змінилася, набула нових сенсів. Як і вся музика наша. Для мене вона зараз звучить зовсім інакше, ніж до війни.

Я пам’ятаю, як ми готували реліз на 24 лютого, зустрічалися з командою, планували альбом. Думали, що пісня "Станемо тишею" стане першим релізом з нового альбому. А коли розпочалася війна, ми відклали її в дуже довгий ящик. Ми не знали, коли вона знов зможе стати актуальною, коли музика такого типу знов буде потрібна людям. Але коли ми грали благодійні концерти, спілкувалися з людьми, з військовими, ми почали розуміти, що музика надихає в принципі, дає сил, дає свободу. Ми маємо жити зараз, відчувати зараз. І зрозуміли, що пора цій пісні когось надихнути, наповнити, комусь сподобатися.

А яка ступень готовності альбому? Де і з ким ви його створюєте?

Нічого не плануємо. Пишемо, випускаємо і дуже радіємо з того. Є натхнення, є бажання, є можливість через музику допомагати, і знов-таки, ми цьому дуже раді. Вихід альбому відклали на пізніше, але ми граємо і сподіваємося, що колись він створиться.

"Ми любимо репетирувати в темряві — через це відчуваємо один одного набагато краще"

А десятиріччя власного гурту ви будете відзначати?

Не думали і не планували. Пріоритети змінилися. Зараз граємо, допомагаємо ЗСУ, збираємо кошти .

На своїй сторінці у соцмережі ти написав, що зараз найкращий час для реалізації, і тому ви випустили цю пісню. А що ще ви відкладали на потім, але вирішили робити тепер?

У мене звузилось коло людей, з якими я спілкуюся. Але з тими кого я люблю, мої стосунки зміцнилися. І це стосується не тільки друзів, родичів. Це стосується навіть місць. Наприклад, місто Дніпро. Я останнім часом дуже багато їжджу додому, я звідти родом, і я зрозумів, що мені подобається зараз там бувати. Раніше такого відчуття не було. Прокинулися якісь зв’язки, які потрібні мені зараз.

А ти своїх людей як визначаєш? Це ті, з якими тобі комфортно мовчати? Ставати тишею?

Це люди, на яких я можу покластися, яких я давно знаю, яких я відчуваю. З якими мені добре. З якими цікаво бути поряд. Це не завжди прості люди – але в цьому кайф.

А що ти відчуваєш, коли чуєш, що в Києві можливо вимикатимуть світло на невизначений термін? Ти якось готуєшся до цього сценарію?

Як і всі люди. Вимикають світло – все, треба піти взяти ліхтарик, буржуйку. Потім світло вмикають – а, ну добре, сходжу наступного разу. Я заходив на сайт, де попереджають про вимкнення, але щось жодного разу не співпали їхні попередження. А от ліфтом я не їжджу. Про всяк випадок.

А бувало таке, що у вас світло вимикалося на репетиціях, і як ви з цим справлялися?

Ні. Ми щасливчики. Ніколи такого не було. Я коли бачу рекомендації в телеграм-каналах обмежити світло, ми взагалі не ходимо на репетиції. А взагалі ми любимо репетирувати в темряві. Вмикаємо електронні пристрої, але граємо в повній темряві. І через це відчуваємо один одного набагато краще.

Редактори текстової версії – Світлана Берестовська і Міла Кравчук

Підписуйтеся на подкаст "Вікенд Нової Музики" на найбільших подкаст-платформах, щоб першими дізнаватися про найяскравіші музичні новинки від українських артистів.

На початок