Що перегляд медичної реформи означає для медзакладів Буковини

Що перегляд медичної реформи означає для медзакладів Буковини

Що перегляд медичної реформи означає для медзакладів Буковини Суспільне Буковина

Гроші йдуть за пацієнтом — принцип медичної реформи. Втім нинішній міністр охорони здоров’я Максим Степанов каже, її наслідком стане закриття лікарень.

Другий етап реформи передбачає, що держава оплачує медзакладам конкретні послуги, які надають пацієнтам. Натомість у МОЗ хочуть всі медзаклади вторинної ланки профінансувати не менше, ніж минулого року. А вже пізніше розробити тарифи, які діятимуть з 2021 року.

Реформа вторинної ланки стартувала 1 квітня. В чому її ідея? Медзаклад отримує від держави стільки грошей, скільки має пацієнтів та надає послуг. Це має стимулювати лікарні конкурувати між собою та підвищувати якість послуг.

Другий етап медичної реформи стартував 1 квітня

Другий етап медичної реформи стартував 1 квітня

Платить за послуги Національна служба здоров’я України тим медзакладам, які уклали з нею договір. Понад 100 мільйонів гривень за квітень перерахували медзакладам Чернівецької області, про це на брифінгу сказала директорка Західного департаменту НСЗУ Мар'яна Возниця. Деякі з цих закладів цьогоріч мають отримати більше фінансування, ніж в 2019. Втім є медзаклади, які не отримали достатньо фінансування через брак послуг, які можуть надавати.

Тільки на один пакет послуг уклали договір в обласному протитуберкульозному диспансері. Як наслідок, фінансування зменшилося в порівнянні з минулорічним. Зазвичай там обслуговують приблизно 100 пацієнтів, каже виконувач обов'язків гендиректора Іван Гавриш.

«Наразі фінансування складає 1 мільйон 20 тисяч на місяць. З урахуванням, що на ці гроші ми повинні прогодувати хворих, придбати необхідні медикаменти, сплатити всі послуги та виплатити заробітню плату, цієї суми недостатньо», — каже Іван Гавриш.

В протитуберкульозному диспансері 165 ліжко-місць. Минулого року з державного бюджету медзаклад профінансували на 35 мільйонів гривень.

В Україні переглянуть другий етап медреформи: що думають в медзакладах Буковини

В Україні переглянуть другий етап медреформи: що думають в медзакладах Буковини

У Чернівецькому обласному онкодиспансері цьогоріч планують отримати фінансування на 30 мільйонів більше, ніж минулого року.

«Ми уклали договір з НСЗУ на 10 пакетів медичних послуг. Завдяки цьому, сума склала приблизно 65 мільйонів», — каже в. о. гендиректора Буковинського онкологічного центру Ігор Малишевський.

Більше фінансування також має отримати обласна клінічна лікарня та центр екстреної медичної допомоги.

Що перегляд медичної реформи означає для медзакладів Буковини

Що перегляд медичної реформи означає для медзакладів Буковини

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, наслідком другого етапу медреформи може стати звільнення приблизно 50 тисяч медпрацівників та закриття понад 300 лікарень, а тому МОЗ планує підготувати деякі зміни до реформи. Зокрема, профінансувати всі медзаклади не менше, ніж минулого року.

Другий етап медреформи передбачав стимулювання медзакладів та лікарів покращувати свої послуги, а також конкурувати між собою, каже Павло Ковтонюк, який працював заступником колишньої міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун.

«Вигравали би лікарні, які надають кращу допомогу, лікарі, які вміють якісно лікувати, приймають велику кількість пацієнтів та надають велику кількість медичних послуг. Програвали б тільки ті, хто імітує свою роботу», — каже Павло Ковтонюк.

На його думку, зміни медреформи фактично означають не оплату наданих послуг, а кількість ліжко-місць в медичному закладі.

Проти зміни медреформи виступила організація «Пацієнти Буковини», адже, на їхню думку, пацієнти будуть вимушені платити хабарі за операції, огляди та процедури.

Зміни до медреформи мають розлянути спільно з профільним комітетом Верховної Ради.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди