Двісті шістдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Двісті шістдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області

Двісті шістдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Робота військової техніки, фото ілюстративне. Джерело: Генеральний штаб ЗСУ

Ніч з 15 на 16 листопада в Одесі та області минула без сигналів повітряної тривоги. Про події на Одещині під час війни читайте у хроніці Суспільного.

"Росіяни розуміли, що їх не люблять": історія родини, яка вивезла 200 людей з окупованого Херсона

Олексій навесні 2022 року вивіз з окупованого Херсона близько 200 людей. Разом з дружиною Наталією організували в місті волонтерський штаб, в якому збирали продукти та розвозили херсонцям. Наразі подружжя живе в Одесі. Свої спогади про життя в окупованому місті розповіли знімальній групі Суспільного.

Навесні через окупацію подружжя херсонців Олексій та Наталія евакуювалися до Одеси.

"Близько тижня ми чули бої навколо Херсона: Олешки, Антонівський міст. Був великий дефіцит продуктів, черга – дві-три години до магазину, аби купити хлібину. Було дуже страшно, життя змінилось повністю. Ні про яку роботу мова не йшла. Необхідно було закрити першочергові потреби: поїсти, поспати, добути продуктів", — згадує подружжя.

Згодом вони організували волонтерський центр, у якому збирали продукти та розвозили людям.

У Білгороді-Дністровському на Одещині замінили російськомовний постамент на в'їзді до міста

У Білгороді-Дністровському на Одещині 16 листопада замінили російськомовний постамент на в'їзді до міста, повідомила Депутатка Блігород-Дністровської міської ради Оксана Соколенко.

16 вересня міського голову Віталія Граждана попросили замінити російський покажчик на в'їзді до міста, адже це суперечить чинному законодавству.

Двісті шістдесят шостий день війни. Хроніка подій в Одеській області
Новий постамент на в'їзді до міста. Фото: Соколенко Оксана

В Ізмаїлі Одеської області почали підготовку до знесення пам'ятника Суворову

16 листопада пам'ятник російському полководцю Олександру Суворову в Ізмаїлі огородили дерев'яним парканом: його готують до перенесення, повідомив Суспільному заступник міського голови Сергій Лузанов.

У місті розпочали процес підготовки перенесення пам'ятника на тимчасове зберігання до комунального підприємства. Згодом для нього знайдуть інше місце:

"Паралельно йде процес підготовки та збору документів для офіційного перенесення пам'ятника на інше місце. Ми вважаємо, що під час повномасштабної агресії РФ не може бути на центральній вулиці міста пам'ятник, який має велике ідеологічне значення саме з боку Російської Федерації".

Торговельний центр "Рив'єра" біля Одеси, який зруйнувала російська ракета, частково відновить роботу

Торговельний центр "Рив'єра" в Фонтанці Одеського району, який вночі 9 травня зруйнувала російська ракета, частково відновить роботу 18 листопада.

Внаслідок удару по центру у травні три людини отримали поранення. Зайнялася пожежа площею 1 000 квадратних метрів. У житлових будинках поруч повибивало вікна. У ТРЦ були зруйновані стіни та перекриття. Найбільших руйнувань зазнали магазини "Ашан", "Jysk", "Decathlon".

Армія РФ збільшила на чергуванні у Чорному морі кількість кораблів з ракетами

Армія РФ збільшила на чергуванні у Чорному морі кількість кораблів з ракетами. Наразі таких чотири з 20 "Калібрами" на борту.

Російське корабельне угруповання, в складі якого 14 кораблів та катерів, продовжує маневрувати поблизу кримського узбережжя.

На початок