Енергетична і продовольча безпека: лідер КНР на саміті G20 завуальовано розкритикував РФ

Енергетична і продовольча безпека: лідер КНР на саміті G20 завуальовано розкритикував РФ

Енергетична і продовольча безпека: лідер КНР на саміті G20 завуальовано розкритикував РФ
Голова Китаю Сі Цзіньпін бере участь у робочій сесії з продовольчої та енергетичної безпеки під час саміту G20 у вівторок, 15 листопада 2022 р., Індонезія. Фото: AP

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у вівторок, 15 листопада, під час виступу на саміті лідерів G20 засудив перетворення на зброю продовольства та енергії, завуальовано критикуючи вторгнення Росії в Україну. Про це пише The Jakarta Post.

“Ми повинні рішуче протистояти політизації, інструменталізації та озброєнню продовольчих та енергетичних проблем”, — сказав Сі на саміті на Балі.

Раніше цього дня президент Франції Еммануель Макрон закликав Сі посадити Росію за стіл переговорів щодо війни в Україні, пише видання. Обидва лідери провели переговори безпосередньо перед відкриттям саміту G20 на Балі, де Москва перебуває під тиском через її восьмимісячне вторгнення та його катастрофічні наслідки для світових цін на продовольство та енергію, зазначає The Jakarta Post.

Напередодні лідер Китаю зустрівся з американським президентом Джо Байденом. За даними Білого дому, обидва політики виступили проти російських погроз застосування ядерної зброї в Україні.

15−16 листопада на острові Балі в Індонезії проходить дводенний саміт лідерів G20. На саміті "Великої двадцятки" G20 українську делегацію представляє посол України в Індонезії Василь Гамянін, повідомив Суспільному речник МЗС Олег Ніколенко.

10 листопада російські дипломати підтвердили, що Путін не поїде на саміт "Великої двадцятки" на Балі. Делегацію РФ представлятиме Сергій Лавров.

Читайте також

Саміт G20 може вперше завершитися без спільного комюніке — Bloomberg

На Балі завершилась зустріч лідерів США і Китаю. Що обговорили політики

Учасники саміту G20 через присутність РФ відмовляться від спільного фото

"Настав час, коли російську руйнівну війну потрібно і можна зупинити" — Зеленський виступив на саміті лідерів G20

Що передбачає "формула миру" Зеленського

Шольц: припинення війни в Україні — найкращий порятунок для світової економіки

На початок