"Не розчарований". Бринзак - про результати виборів президента ФБУ, "примирення" з Підручним та 24 роки на посаді

"Не розчарований". Бринзак - про результати виборів президента ФБУ, "примирення" з Підручним та 24 роки на посаді

Ексклюзивно
"Не розчарований". Бринзак - про результати виборів президента ФБУ, "примирення" з Підручним та 24 роки на посаді
Biathlon.com.ua

Що сказав експрезидент федерації біатлону України після виборів нового голови організації.

Федерація біатлону України отримала нового очільника. За підсумками виборів, що відбулися на конференції організації, ним став народний депутат Іван Крулько, який переміг біатлоніста Дмитра Підручного.

Читайте також: Президентом Федерації біатлону України обрали Івана Крулька

На посаді Крулько замінив Володимира Бринзака: колишній президент федерації біатлону України займав цю посаду з 1998 року. Проте у квітні Бринзак оголосив, що залишає пост очільника українського біатлону - подібну заяву він зробив після того, як низка біатлоністів звинуватила його в брехні щодо того, де перебували натуралізовані російські біатлоністки збірної України на момент початку повномасштабного вторгнення Росії.

Наприкінці серпня Бринзак в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів, що рішення не переобиратися на посаду було ним ухвалено через надважкі місяці. І хоча був упевнений, що залишився б президентом федерації біатлону завдяки підтримці делегатів, вирішив не подавати заявку на участь у виборах.

Після конференції, на якій Івана Крулька було обрано президентом федерації, Володимир Бринзак дав коментар для Суспільне Спорт, у якому розповів, як оцінює результати виборів та свої відносини з капітаном збірної України Дмитром Підручним, який також боровся за цю посаду.

Читайте також: "Є певне розчарування". Підручний – про поразку за пост президента Федерації біатлону України й відновлення від травми

Бринзак зазначив, що з Підручним йому вдалося знайти консенсус та потиснути руки, тоді як результатами виборів та обранням Крулька він залишився задоволений.

  • Про вибори нового президента федерації біатлону України

"Важко пройшло, я вже вісім місяців важко на це споглядав. Бо були і випади у мій бік, опоненти мене поливали брудом. Вважаю, що я такого не заслужив, ці 25 років можна було зарахувати у плюс, а не в мінус. 426 медалей міжнародних за цей відрізок - все ж результат, федерацію та спортсменів багато разів визнавали найкращими. Не буду про це говорити.

Пережили все. Як я вже казав, хотів, щоб була конференція. Щоб був не лише один Діма [Підручний] кандидатом як я останні 25 років на конференції, бо не було альтернатив, ніхто не висувався. Була конкуренція, знаючи любов Іван Івановича [Крулька] до біатлону, як я його люблю... Коли ти любиш біатлон, то займаєшся цим, а за посадою - це може бути інше".

Читайте також: "Розумів, що мене підтримає більшість". Іван Крулько – про перемогу за пост президента ФБУ та ключові плани на посаді

"Чи задоволений результатами виборів? Принаймні не розчарований. Я потиснув руку Дімі, Сєднєву, всім. Сказав, що не тримаю ні на кого зла, що зараз війна, в усіх емоції. Я все це розумію, на це скидку роблю і буду далі співпрацювати, але вже як волонтер та в іншій ситуації.

  • Про відносини з Дмитром Підручним

"Друге - я хотів зберегти Підручного ще до Олімпіади-2026, щоб у нас команда не розсипалася. У нього є можливості все це зробити. І по-третє, думав, що він піде у команду, подивиться і підучиться, трошки підтягне рівень організатора та управлінця. І тоді вже наступна конференція, можливо, взяти управління у свої руки. Йому запропонували, він відмовився. Далі мене [обливали брудом] останні дні. Я мовчав і пішов на конференцію, але логіка показала, що 58 на 31 - це перевага не два-три голоси, а переважна більшість. Люди голосували, знаючи, що їх бачать.

На мій погляд, оцінку дасть час, через чотири роки ми зустрінемося, побачимо, що буде. І народ, спільнота наша біатлонна, побачить, хто був правий, чи дотримається слова Крулько, чи поведе він федерацію вперед, і зробим висновки. А Дімі я бажаю продовжити кар'єру. Готовий виступити для нього особистим спонсором, щоб він міг до [Олімпіади-2026 в] Італії показувати високі результати, щоб він нормально себе почував. Ми потиснули руки, сподіваюся, що він це зрозумів".

  • Про підтримку Івана Крулька на виборах

"Відкрита підтримка Івана Крулька? Коли це було, де? Я нікому жодного дзвінка не зробив, де факти? Тут? То хіба я не мав права як делегат? Чи моя підтримка тут вплинула на результат виборів? Не знаю, у кожного своя думка. Я вважаю, що він [Крулько] хороший організатор, хороша людина та менеджер. Він має зв'язки, може дипломатично комунікацію налагодити і з Верховною Радою, і з Кабінетом Міністрів. І використати свої характеристики досвідченого політика для біатлону, а не біатлон для політики, це точно знаю, що він цим не займатиметься. Я б віддавав перевагу йому. Тому, знаючи, що Діма буде бігати, а у федерації буде Сєднєв як генеральний секретар - не впевнений, що б це нормально сприйняла міжнародна федерація, міжнародна комісія атлетів. Кажу щиро: я був там та знаю їхнє відношення та оцінку до всіх цих справ. Я щиро вважаю його хорошим менеджером і хотів би, щоб він був у керуючих органах федерації. Але сталося як сталося".

Читайте також: Відновлення інфраструктури та "Урок біатлону". Новий президент ФБУ Іван Крулько назвав ключові пункти своєї програми
  • Чи варто обмежити термін перебування президента ФБУ на посаді

"Пропозиція Підручного щодо не більше двох термінів для президента федерації біатлону? Можливо й так, це правда. Я б навіть так сказав: якщо все буде нормально розвиватися, то для чого змінювати? Якщо все буде добре, а потім поміняти та все зламати. А якщо буде наступник, який зможе ще краще зробити, то чому ні? Це вже буде вирішувати нова президія, нова конференція, я перейшов у вболівальники та волонтери. Їм вирішувати".

  • Як оцінює свій період перебування на посаді очільника ФБУ

"Чого вдалося досягти? Що у часи незалежної держави ми змогли вижити. Бо і фінансування не було, та й інші федерації розсипалися: хокей, фігурне катання. Ми створили потроху систему, взаємозв'язок з міністерствами, регіонами, той-таки Буковель, у Сумах базу. Передали державі два об'єкти з приватної власності, бо зараз цього ніхто не хоче, але нам вдалося, хоча це було важко. Пробили закон про передачу патронів - знаю, що у держави є мільйони патронів, які не використовуються, бо немає для цього зброї, але лежить на складах. Щоб нашим дітям дати військово-патріотичне виховання, щоб вони могли стріляти та готуватися. Пробили, але так до сих пір жодного патрону ніхто не дав, хоча я цим шість років займався.

Потроху рухалися, результати були, олімпійські чемпіони та чемпіони світу були. І вболівальники підіймали на таку популярність вид спорту, що дивляться зараз на мене, кожен крок не туди - розстріл. Нічого, я радий, що цей спорт є, його вболівальники дивляться та люблять. А там уже, що міг - зробив. Якщо десь якусь помилку зробив чи не впорався з чимось - вибачайте. Але якби сидів нічого не робив, то й не помилявся".

  • Яким бачить своє майбутнє після роботи президентом ФБУ

"24 роки на посаді? Це ж не те, що посада, це любов у серці та спосіб життя. У кожної людини має бути мета, у мене зараз її немає. Останні вісім місяців у мене був стрес, я і у санаторіях, і на уколах. У мене стрес, тому що я жив-жив, півжиття [віддав] для цих спортсменів як для дітей, і за ці медалі, престиж команди. Я цим жив, але тут раптово все закінчилося. Закінчилося, коли вийшла перша брехня, були зроблені ці інтерв'ю. Я займався діяльністю, коли розумів, що потрібно спортсменам та тренерам це непотрібно. Розумію, що за 25 років набив оскомину, і молодь підросла, яка має право, у якої є амбіції. Але треба цивілізовано це робити, я ж не проти. Якби Діма звернувся до мене, не писав усе це, а подзвонив і запитав, чому ось так, чому сказали так чи не так, я хотів би бути [президентом], вже закінчую, я б йому сказав, що давай допоможу та буду вести. Але все, він пішов по-іншому шляху, тоді треба конкуренція".

  • Про комунікацію зі ЗМІ під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну

"Ще раз скажу: я не люблю Facebook та інтернет, знаю багато чиновників, які щодня викладають по три фотографії, що зробили та підняли. Я робив усе для дітей, сам на кордоні до Словенії вивозив 50 дітей, коли не було дозволу у батьків. Автобус не мав ліцензії, зв'язувався з губернатором, збирали дітей по всій країні - з Харкова, Сум. Перевозили до Тернополя, а потім до Словенії - ось цим займався. І не показував це в інтернет, і цим ніколи не займався. Хоча мені казали, що я неправильно роблю, сьогодні таке життя, що все треба публічно викладати. Ну вже є як є, переналаштовуватися на старості не хочу і піаритися не буду".

Що відомо

  • Володимир Бринзак очолив федерацію біатлону України в 1998 році. З нею він відпрацював шість олімпійських циклів.
  • Востаннє Бринзака переообирали на посаду президента федерації біатлону України на виборах у 2018 році, після Олімпіади в Пхьончхані, він був єдиним кандидатом.
  • Деякі члени команди, зокрема Дар'я Блашко та ексбіатлоніст і віцепрезидент ФБУ Андрій Дериземля, висловилися на захист Бринзака та зазначили, що він має залишитися на посаді на час війни.
На початок