У Чернівцях під час ремонту тротуарів зняли старовинні люки: чи повернуть їх

У Чернівцях під час ремонту тротуарів зняли старовинні люки: чи повернуть їх

У Чернівцях під час ремонту тротуарів зняли старовинні люки: чи повернуть їх
Старі люки, які ремонтуватимуть. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях під час ремонту тротуарів зняли старовинні люки. Деякі з них непридатні — їх спишуть та зберігатимуть на складі комунального підприємства "МіськШЕП". Зламані люки планують відремонтувати та використати повторно.

Про це у коментарі Суспільному сказав керівник МіськШЕПу Володимир Урсулян.

За його словами, з усіх знятих люків лише на одному видно надпис німецькою. Відтак можна говорити, що це австрійський люк, але він зламаний.

"У нас є ще три люки, квадратні, які, можливо, в ті часи були випущені, але не можемо на 100% стверджувати, що вони австрійські. Але всі будемо зберігати на підприємстві", — каже Урсулян.

Зношені люки, які спишуть
Зношені люки, які спишуть. Суспільне Чернівці

Митець Тарас Полатайко у коментарі Суспільному сказав, що люки як малі архітектурні форми створюють колорит міста. Тому проти, аби люки змінювали.

"Австрійського чи румунського періоду, йому 100 років чи йому 80 — особливо різниці немає. Живеш ти в центрі міста, виходиш — і бачиш культурні нашарування нашого міста. Цим люкам понад 100 років, може, деяким по 200, по них ходили Федькович, Кобилянська, Українка, коли сюди приїжджала.", — каже Полатайко.

За словами Урсуляна, зняті люки ще не порахували.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок