За права людей із інвалідністю: херсонець на всеукраїнській конференції

За права людей із інвалідністю: херсонець на всеукраїнській конференції

За права людей із інвалідністю: херсонець на всеукраїнській конференції Суспільне Херсон

Громадський активіст та голова громадської організації людей з інвалідністю "Велід" Віктор Булка виступив із доповіддю на всеукраїнській онлайн-конференції "За рівні права та проти дискримінації".

Говорили про актуальні проблеми регіонів,- прокоментував Суспільному Віктор Булка.

"На превеликий жаль, в більшості інтернатах України є і насильство, і жорстокість - навіть, між однолітками. Поганий догляд і страшні побутові умови, відсутня трудотерапія, дозвілля. Вихованці виключені з життя спільноти. Не маючи рідних і близьких, вони нерідко стають жертвами трудової експлуатації, торгівлі людьми, інших видів/форм експлуатації. Усі ці питання дуже гостро стоять у сучасному світі, тому у своїй доповіді, я намагався наголосити саме на них".

Крім проблем, над вирішенням яких працюють постійно, учасники конференції обговорили і актуальні питання, які стосуються пандемії COVID-19.

"Наразі, не існує механізму надання допомоги людям з інвалідністю під час пандемії. Лікарні не пристосовані для таких хворих, немає ані спеціальних ліжок, ані туалетів", - говорить Віктор Булка.

Загалом, захід тривав понад 3 годин, у ньому взяли участь 100 осіб з різних куточків України. Конференція супроводжувалась перекладом на жестову мову.

Що відомо:

  • Конференція відбулася у онлайн форматі. Учасники із усієї України обговорювали питання забезпечення прав людей з інвалідністю в Україні, недопущення дискримінації, а також виконання зобов’язань, взятих Україною за Конвенцією ООН про права осіб з інвалідністю.
  • Захід організовано до Міжнародного дня боротьби за рівні права і проти дискримінації людей з інвалідністю, який відзначається 5 травня. Ініціатором виступила Національна асамблея людей з інвалідністю України.

Юлія Щетина, Таміла Іванова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди