У Комишувасі на Запоріжжі жителі відновлюють зруйновані росіянами будинки та готуються до зими

У Комишувасі на Запоріжжі жителі відновлюють зруйновані росіянами будинки та готуються до зими

У Комишувасі на Запоріжжі жителі відновлюють зруйновані росіянами будинки та готуються до зими
Комишуваха, листопад 2022. Жителі селища ліквідують наслідки російських обстрілів. Фото: Суспільне Запоріжжя

Жителі селища Комишуваха Запорізького району лагодять свої будинки після обстрілів. З настанням холодів поспішають зробити власне житло придатним для зимування.

Як розв'язують нагальні проблеми — розповіли кореспондентам Суспільного Запоріжжя.

З одного з двоповерхових будинків виїхали всі мешканці. Ворожа ракета, що впала під його вікнами 20-го жовтня, фактично зруйнувала одну з його стін, пошкодила квартири й комунікації всередині. Й дотепер місцеві продовжують прибирати дім від будівельних уламків.

будинки
Наслідки ракетного обстрілу. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Вікна всі вибиті закриємо плівкою. Законсервуємо квартиру, поставили новий замок. Це квартира мого товариша. Він зараз на західній Україні", — каже місцевий мешканець Сергій Суховий.

будинки
Сергій Суховій. Фото: Суспільне Запоріжжя

До сусідньої одноповерхівки повернулось подружжя пенсіонерів. Кажуть: можуть перезимувати вдома.

"Вони одразу полагодили газогін. Відновили повністю. Газовики — молодці. Ми тоді 5 днів були без світла. А газ одразу", — каже мешканка будинку Любов Іванівна.

будинки
Любов Іванівна. Фото: Суспільне Запоріжжя

В центрі Комишувахи домогосподарство родини Підопригорів. Від снарядів, котрі прилетіли на парашутах 14 жовтня, воно зазнало найбільших руйнувань. Відтоді господарі залатали на будинку дах та вікна, прибрали з подвір’я уламки, але самі переїхали до міста.

будинки
Фото: Суспільне Запоріжжя

Кажуть: лякаються обстрілів та й пошкоджена хата не утримує тепло.

"Я безробітна. Чоловік працює на абразивному комбінаті — з пів першого до восьми вечора, і йому ніяк добиратися сюди. Ми винайняли квартиру. Дякую, люди добрі попалися, нам тільки за комунальні послуги платить, а за квартиру ми не платимо", — каже Альона Підопригора.

будинки
Альона Підопригора. Фото: Суспільне Запоріжжя

Загалом на цій вулиці пошкоджено близько десятка домоволодінь. У будинку пенсіонерки Марії Миколаївни вікна й досі не вставлені. 85-річна жінка живе у прибудові, майже не ходить після того, як ще влітку тікала від обстрілів і зламала ногу. Каже: діти допомагають, полагодили у прибудові шибки, а на ремонт хати немає грошей.

"Он падає там зверху й звідусіль. Ото так щось позатикали, позакривали. Шибки ще не поставили, бо немає скла. Ту хату я закрила, не живу там", — каже вона.

будинки
Марія Миколіївна. Фото: Суспільне Запоріжжя

Аби перезимувати, жінці потрібні й дрова, каже донька Людмила:

"Нема чим топить. Ні дров, нічого немає. Пішла у селищну раду, написала заяву на дрова бабусі. Нам-то не положено дров — за 60 років. А бабусі так ніхто і не привозить. Пішла у селищну раду на тій неділі, кажу: що з дровами? — Ще нікому не дають дрова".

Люди допомагають один одному ремонтувати помешкання. Частково будівельні матеріали надає місцева влада, принаймні, аби залатати дахи та вікна. Хто не зможе перезимувати вдома, свої домівки буде відновлювати вже навесні, розповіли Суспільному місцеві жителі.

Читайте також

Протягом вихідних російські військові обстрілами зруйнували 50 об’єктів інфраструктури на Запоріжжі

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber.

На початок