У Києві та області 14 листопада діятимуть планові відключення світла — Укренерго

У Києві та області 14 листопада діятимуть планові відключення світла — Укренерго

У Києві та області 14 листопада діятимуть планові відключення світла — Укренерго
Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

У понеділок, 14 листопада, з 00:00 до 24:00 діятимуть планові відключення у м. Київ, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Сумській, Харківській, Полтавській та Донецькій областях. В інших регіонах України стабілізаційні вимкнення наразі не прогнозуються. Про це повідомили в НЕК "Укренерго".

Як зазначили в компанії, будь-які обмеження споживання електроенергії є наслідком пошкодження об’єктів енергосистеми російськими ракетами та дронами. Енергетики роблять усе, щоб зберегти енергосистему стабільною і в українців було світло.

Минулого тижня росіяни серйозно пошкодили один з ключових об’єктів Укренерго. Це вплинуло на живлення низки областей, ситуація у яких поки що залишається складною. Зокрема, йдеться Київ, Київську, Чернігівську, Черкаську, Житомирську, Сумську, Харківську, Полтавську та Донецьку області, де застосовуються планові, а іноді й аварійні відключення.

"Київський та харківський енерговузоли — це великі регіони споживання електроенергії, куди передається електроенергія з тих областей, де вона наразі виробляється. Але мережа у цих областях зазнала дуже важких пошкоджень, і вона поступово відновлюється силами Укренерго та інших енергетичних компаній. Таких масштабних пошкоджень, які з 10 жовтня зазнала українська енергетика, не зазнавала жодна енергосистема. Тому говорити про їх повне усунення наразі не доводиться", — зазначив голова правління Укренерго Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону "Єдині новини".

За його словами, зважаючи на це, планові відключення певний час ще будуть впроваджуватися, зокрема у вказаних областях та у Києві, поки енергетики відновлюватимуть можливість передачі електроенергії з інших регіонів.

"Допомогою кожного українця у цьому у цьому буде ощадливе споживання електроенергії", — додав голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.

Що відомо

  • Внаслідок атак Росії близько 40% усієї енергетичної інфраструктури України пошкоджено.
  • 31 жовтня у ДТЕК повідомили, що в Україні закінчуються запаси обладнання, необхідного для відновлення об'єктів енергетичної інфраструктури.
  • Майже по всій Україні запроваджують графіки погодинного відключення електроенергії. Це необхідно для стабілізації енергосистеми у випадку дефіциту потужності. Водночас Міненерго доручило проінспектувати графіки погодинного відключення електроенергії.

Читайте також

У Києві бювети хочуть під’єднати до генераторів

На початок