Картини Куїнджі знищені, нічого немає. Як Маріупольська школа мистецтв відновила роботу

Картини Куїнджі знищені, нічого немає. Як Маріупольська школа мистецтв відновила роботу

Картини Куїнджі знищені, нічого немає. Як Маріупольська школа мистецтв відновила роботу
фото: Суспільне Донбас

У Львові, Дніпрі, Одесі та Кропивницькому проходять заняття Маріупольської школи мистецтв імені Архипа Куїнджі, також є дистанційне навчання. До вторгнення там опановували основи мистецтва понад 300 учнів, наразі будівля школи у Маріуполі зруйнована росіянами, роботи зберегти не вдалося.

Останній навчальний день у Маріуполі був 23 лютого.

"Ми брали участь у багатьох заходах всеукраїнських, міжнародних конкурсах і ми якраз отримали малюнки від турецьких дітей. Я пам’ятаю, бо якраз робила відео невеличке тих малюнків. Дітлахи малювали наш український прапор, підтримка відчутною була, що всі з нами, всі нас підтримують. Це така була акція", — згадує директорка Маріупольської художньої школи ім. А.Куїнджі Оксана Гнатишин.

З 24 лютого художня школа імені А.Куїнджі перейшла на дистанційне навчання. Згодом окупанти знищили приміщення школи. Заклад вигорів повністю, врятувати, каже директорка, нічого не вдалося. Сама Оксана декілька тижнів не могла виїхати з оточеного росіянами міста.

Маріупольська школа мистецтв тепер працює у чотирьох містах та онлайн
Фото: Суспільне Донбас

"Ми зробили ремонт, купили нові меблі. В нас були великі плани — хотіли освоїти комп’ютерну графіку. Була велика бібліотека... Зараз в нас нічого немає. Знаємо, що знищені картини Куїнджі", — говорить Оксана Гнатишин.

У Львові Маріупольська школа мистецтв відновила навчання 28 жовтня. Національна спілка художників України допомогла з матеріалами: пензлями, фарбою та мольбертами.

Софія вчитаться тут вісім років. Наразі готується до художнього конкурсу, куди планує надіслати чотири роботи. Заняття відвідує двічі на тиждень у Львівському палаці культури імені Гната Хоткевича. Юна художниця чекала на відкриття школи вісім місяців.

Маріупольська школа мистецтв тепер працює у чотирьох містах та онлайн
Фото: Суспільне Донбас

Онлайн відвідує заняття маріупольчанка Майя. Наразі дівчинка живе в іншій країні. Переважно малює патріотичні картини, влаштовує виставки у Нідерландах. Її батько захищає Україну на Донеччині.

"Я хотіла навчитися малювати і бути живописцем як Архип Куїнджі. Це живописець, який народився у Маріуполі й був моїм натхненням. Після двох років навчання я навчилася тому чому хотіла — співвідношенню кольорів. Хочу закінчити цю школу, отримати диплом цієї школи, яка здійснила мою мрію, в майбутньому стати досить престижним художником і прославити себе, свою країну та своїх батьків", — розповідає Майя.

Цьогоріч школа відзначила 50-річчя. До свята готували велику виставку з роботами випускників, але вони теж згоріли у Маріуполі. Нові роботи учнів вже представили у Львові.

"Ми співпрацюємо з органним залом — проводили арт-терапевтичні заходи для дітей та дорослих. Тепер готуємося до виставки, де я буду показувати свої роботи як художниця та учні школи, які зараз у Львові або іншому місці", — говорить Оксана Гнатишин.

Директорка каже, що для розширення мистецької роботи, а саме скульптингу, школі потрібне додаткове обладнання, не вистачає форм для гіпсу.

Школа працює у Дніпрі, Одесі, Кропивницькому і Львові та дистанційно. Навчається в ній 40 дітей.

Що відомо

Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.

Читайте ще

Україна звільнить Мелітополь і Маріуполь до січня, потім візьметься за Крим — Ходжес

Проєкт "Mariupol Reborn": скільки втрачено та який план відродження Маріуполя

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок