Пєсков заявив, що Путін доручив демобілізувати студентів на тимчасово окупованому Донбасі

Пєсков заявив, що Путін доручив демобілізувати студентів на тимчасово окупованому Донбасі

Пєсков заявив, що Путін доручив демобілізувати студентів на тимчасово окупованому Донбасі
Ілюстративне фото військовослужбовців на плацу. Фото: Getty Images

Президент РФ Володимир Путін доручив демобілізувати студентів з тимчасово окупованих територій Донбасу, яких примусово призвали до російської окупаційної армії. Про це заявив його прессекретар Дмитро Пєсков, повідомляють російські ЗМІ.

"Наразі Народна міліція інтегрована до Збройних сил Російської Федерації після вступу ДНР і ЛНР до складу Росії. Путін дав доручення провести демобілізацію студентів та організувати повернення до місця навчання", — повідомляє російське державне агентство "РИА Новости"

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у липні повідомляв про те, що росіяни відправляють на передову студентів останніх курсів та людей майже пенсійного віку. В окупованому Донецьку примусово мобілізували понад 100 студентів медичного університету.

За даними Східної правозахисної групи, на кінець липня серед примусово мобілізованих з "Л/ДНР" загинуло понад 23 тисячі людей. На той час росіяни примусово призвали близько 100 тисяч людей, з тимчасово окупованої Донецької та Луганської областей, але на цьому "мобілізація" не зупинилась.

В Горлівці внаслідок "мобілізації" практично не залишилось чоловіків. Окупанти продовжують проводити облави на Центральному ринку, громадських місцях та магазинах з метою "призвати" ще 6 тисяч чоловіків.

Через "мобілізацію" робітників з підприємств, зупинився Єнакіївський металургійний завод. Тоді планувалося “мобілізувати” від 200 до 500 працівників заводу. Через нестачу персоналу його роботу “тимчасово призупинили”.

Що відомо

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Вибір редакції

На початок