Клінічні психологи. Коли в Миколаєві працюватимуть фахівці

Клінічні психологи. Коли в Миколаєві працюватимуть фахівці

Клінічні психологи. Коли в Миколаєві працюватимуть фахівці
Ілюстративне. Ілюстративне фото: RazorMax/pixabay

Станом на 13 листопада в Миколаєві працюють психологи в обласній дитячій лікарні та в обласній психіатричній лікарні. Основна психологічна допомога населенню області надається фахівцями департаменту соціального захисту населення та центрів соціальних служб. Планується, що в лікувальних закладах області працюватимуть клінічні психологи.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської обласної військової адміністрації Олег Бабін.

До роботи на посаді "клінічний психолог" допускаються професіонали, які здобули ступінь магістра (спеціаліста) за спеціальністю "Психологія". До 1 січня 2026 року вони мають пройти спеціалізацію за фахом "Клінічна психологія".

За словами Олега Бабіна, щоб клінічний психолог почав працювати, треба навчити, щоб він мав відповідну освіту. Тому до 2026 року буде дозволено практичним психологам, які не мають медичної освіти, отримати додаткову, але це ті психологи, що працюють у лікувальних закладах. Цей напрям роботи в Миколаївській області буде опрацьовуватися.

"Значна кількість людей з області виїхала. Скільки повернеться, яка кількість людей, які пройшли військові дії та потребують відповідної допомоги, яка кількість ВПО також потребуватиме цієї допомоги, — невідомо. Щоб сформувати потребу щодо фахівців у лікарнях, необхідні певні умови. Психологи, які зараз у Миколаєві працюють у стаціонарах, можуть здобути додаткову освіту, а яка це буде кількість, складно сказати", — розповів Олег Бабін.

Що відомо

30 вересня 2022 Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав Наказ МОЗ України № 1782 "Про внесення змін до Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28 жовтня 2002 року № 385".

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок