У Кропивницькому через порив каналізаційної труби стічні води потрапили до колодязів та погребів

У Кропивницькому через порив каналізаційної труби стічні води потрапили до колодязів та погребів

У Кропивницькому через порив каналізаційної труби стічні води потрапили до колодязів та погребів
УНІАН

У Кропивницькому на вулиці Херсонська стався порив каналізаційної труби. Наслідок – забруднення людських колодязів і підтоплення погребів. Як їх будуть чистити і коли можна буде споживати воду, в ефірі радіо Суспільне Кропивницький розповіла директорка водоканалу Валентина Давидчук.

За словами Валентини Давидчук, заявка про витік каналізаційної мережі надійшла 26 жовтня. "По цій вулиці проходить один з напірних колекторів, який подає стічні води до очисних споруд з головної насосної станції. Ми його відключили".

Ця мережа побудована в 1974 році із залізобетонних труб, строк експлуатації яких 20 років. Довжина цього колектора чотири кілометри, сказала директорка водоканалу: "Його потрібно міняти. А це дуже дорого і підприємство не може саме виконати ці роботи". Валентина Давидчук вважає, на пошкодження мережі вплинули ґрунтові води, які високо пролягають: "Могла пройти просадка трубопроводу".

Стічні води потрапили в погреби жителів Херсонської вулиці, використовувати в побуті воду з колодязів також може бути небезпечно. Працівники Держпродспоживслужби взяли з криниць проби води, результатів аналізів ще немає, говорить Валентина Давидчук. "Коли буде результат, якщо потрібно буде, проведуть дезінфекцію колодязів. Після дезінфекції повторні аналізи візьмуть через тиждень. За результатами аналізів можна буде вживати воду".

Валентина Давидчук каже, людям, які користуються криницями у цьому районі запропонували підключитися до центрального водопостачання за рахунок підприємства, люди повинні купити тільки матеріали.

В будинках, де були затоплені погріби проведуть дезінфекцію. Якщо те, що там зберігалось (наприклад, картопля) зіпсувалось, водоканал компенсує втрати. В одному дворі через аварію впала огорожа. "Ми поставимо нову," – сказала Валентина Давидчук.

Разом із аварією на колекторі стався порив водогону, тож воду відключили. Ремонтні роботи виконували дві бригади працівників, працювали у вихідні, сказала директорка. З 14 листопада ( у понеділок) почнуть заповнювати мережу водою, до нормального режиму функціонування вона має повернутись за два дні.

Капітальний ремонт магістральних мереж, який потрібно зробити, не закладений у тариф для споживача. Ці гроші виділяють з бюджету міста або області. "Потрібно побувати новий колектор, це десятки мільйонів гривень," – каже Валентина Давидчук.

Читайте також

  • На Кіровоградщині справність лічильників води перевірятимуть по-новому
  • Через відключення електроенергії кропивничан частіше визволяють з ліфтів
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок