В Мінагрополітики розповіли про розмір збитків від загибелі тварин і руйнування ферм

В Мінагрополітики розповіли про розмір збитків від загибелі тварин і руйнування ферм

В Мінагрополітики розповіли про розмір збитків від загибелі тварин і руйнування ферм
Фото: Суспільне Суми

Збитки від загибелі тварин та пошкодження тваринницьких ферм становлять приблизно 2 млрд гривень. Про це в ефірі інформаційного марафону на Суспільному розповіла начальниця управління тваринництва та племінної справи Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Олена Дадус.

За її словами, наразі наявна інформація, надана військовими адміністраціями щодо збитків на підконтрольних та деокупованих територіях.

“Найбільше постраждали Чернігівська, Харківська, Сумська, Київська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області, де на початку 2022 року було сконцентровано по усіх категоріях господарств: поголів’я великої рогатої худоби — 25,3%, корів — 25,8%, свиней — 31,5%, овець та кіз — 28,2%, птиці — 24,9%. Виробництво продукції тваринництва: м’яса — 20%, молока — 28,7%, яєць — 44,8%”, — повідомили у пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства. Загалом, скорочення в галузі від загального обсягу, порівняно з минулим роком, становить 15%.

“Близько 2 млрд гривень — це збитки від загибелі тварин та пошкодження й руйнування тваринницьких ферм. Наразі підтверджений обсяг 6 тисяч голів корів, до 100 тисяч поголів’я свиней, понад 3.5 млн голів птиці втрачено. 206 підприємств зруйновані або пошкоджені”, — розповіла посадовиця.

За її словами, підприємства продовжують фіксувати збитки, збирати доказову базу.

Наразі Мінагрополітики розробляє алгоритм фіксування й розрахунку збитків, завданих особистим селянським господарствам внаслідок загибелі сільськогосподарських тварин, птиці і бджолосімей, додала чиновниця.

Водночас попри значні втрати та скорочення виробництва, загрози продовольчій безпеці країни немає, сказала Дадус.

“Працюючі підприємства повністю забезпечують потребу внутрішнього ринку в молочних, м’ясних та інших продуктах. Вдається задовольняти й експортний попит. Також держава дбає про внутрішньопереміщених осіб і забезпечення їх необхідними продуктовими наборами, в тому числі довготривалого зберігання”, — пояснила Дадус.

Для відновлення тваринництва в Україні, за її словами, діють державні програми пільгового кредитування та надаються гранти від міжнародних донорів.

Читайте також

Українська влада повертається на Херсонщину, Росія домовляється з Іраном про балістичні ракети. 263 день війни. Онлайн

Фермери Івано-Франківської громади отримуватимуть гроші за утримання свійських тварин — рішення виконкому

Вивозять корів з-під обстрілів: на Новгород-Сіверщині евакуюють ферму, від якої до російського кордону 300 метрів

Втратили дві тисячі корів: як пережила окупацію агроферма у Шестаковому на Харківщині

Вибір редакції

На початок