У Росії повернуть у школи військову підготовку — британська розвідка

У Росії повернуть у школи військову підготовку — британська розвідка

У Росії повернуть у школи військову підготовку — британська розвідка
Фото: Getty Images

У Росії повертають у школи військову підготовку, починаючи з вересня 2023 року. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

"9 листопада 2022 року міністр освіти РФ Сергій Кравцов заявив, що військова підготовка повернеться в російські школи, починаючи з вересня 2023 року. Це повторення програми радянських часів, коли учні проходили обов'язкову військову підготовку, яка закінчилася в 1993 році. Ця дисципліна містила підготовку до хімічної або ядерної атаки, надання першої медичної допомоги, а також досвід поводження з автоматом Калашникова та стрільби з нього", — йдеться у повідомленні.

Російські чиновники спробували відродити цю підготовку у 2014 році після вторгнення Росії до Криму. Висловлювалися сподівання, що ця ініціатива покращить якість підготовки призовників.

"Вісім років потому мало що змінилося, і якість російських призовників залишається низькою, з низьким моральним духом і обмеженою підготовкою. Наразі розробляється програма підготовки, яка буде завершена до кінця 2022 року. Міністерство оборони Росії підтримує цей процес, заявляючи, що не менше 140 годин на навчальний рік має бути присвячено цій підготовці", — зазначили у Міноборони Британії.

За даними розвідників, ця підготовка, ймовірно, має на меті навчити школярів з військового вишколу, оскільки вони наближаються до призовного віку, а також підвищити рівень мобілізації та призову на військову службу. Ця ініціатива також, ймовірно, є частиною ширшого проєкту з прищеплення російському населенню ідеології патріотизму та довіри до державних інституцій.

Читайте також

Українська влада повертається на Херсонщину, Росія домовляється з Іраном про балістичні ракети. 263 день війни. Онлайн

Окупанти облаштовують оборонні рубежі на лівому березі Дніпра — Генштаб

У РФ відбувся ідеологічний розкол через відступ із Херсона — ISW

Вибір редакції

На початок