У РФ відбувся ідеологічний розкол через відступ із Херсона — ISW

У РФ відбувся ідеологічний розкол через відступ із Херсона — ISW

У РФ відбувся ідеологічний розкол через відступ із Херсона — ISW
Херсон, 12 листопада 2022 року. Чоловік із прапором України стоїть на авто, люди святкують звільнення міста від Росії. Фото: Тарас Ібрагімов / Суспільне

Відступ Росії з Херсона розпалює ідеологічний розкол між провоєнними діячами та президентом Росії Володимиром Путіним і підриває довіру до здатності Путіна виконати свої військові обіцянки. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Провоєнний російський ідеолог Олександр Дугін відкрито критикував Путіна, якого він називав самодержцем, за те, що він не зміг підтримати російську ідеологію, здавши місто Херсон, пише ISW. Дугін сказав, що ця російська ідеологія визначає відповідальність Росії захищати так звані “російські міста”, такі як “Херсон, Бєлгород, Курськ, Донецьк і Сімферополь”. Дугін зазначив, що самодержець зобов’язаний врятувати свою націю сам, інакше його спіткає доля “короля дощів”, натякаючи на книжку “Золоту гілка” Джеймса Фрейзера, у якій короля вбили через те, що він не зміг забезпечити дощ серед посухи. Дугін також зазначив, що командувач російськими військами в Україні генерал армії Сергій Суровікін не несе відповідальності за політичне рішення про вихід з Херсона.

Як зазначили аналітики, Путіну важче заспокоїти частину високо ідеалізованого провоєнного електорату через неспроможність його військових досягти його максималістських цілей повалення українського уряду та захоплення всієї України. Пропагандисти Путіна, такі як Володимир Соловйов, дедалі частіше вимагають від Кремля та вищого військового командування цілковитої відданості їхнім цілям в Україні. Соловйов навіть закликав до повної мобілізації та звільнення некомпетентних чиновників після капітуляції Росією Херсона. Деякі блогери раніше критикували Путіна за його неспроможність відповісти на напад на Керченський міст 9 жовтня. Інші відзначали, що Путін не підтримує ідеологію переваги Росії з 2014 року.

Пряма критика Путіна в середовищі провоєнної спільноти є майже безпрецедентною, і гучна атака Дугіна на Путіна може свідчити про зміни серед російських націоналістичних ідеологів, пише ISW.

За даними аналітиків, Путіну необхідно зберегти підтримку цієї спільноти. Ймовірно, він наказав деяким своїм пропагандистам придушити будь-яку критику російського виходу з Херсона, оскільки багато програм новин державного телебачення пропускають або применшують наслідки виведення.

Деякі блогери натякають, що Кремль зрадив Херсон, “продавши” його, а інші зазначили, що Кремль постійно здає свої території, не питаючи росіян. Інші поставили під сумнів легітимність заявленого 87% рівня підтримки спроби російської анексії Херсонської області. Фінансист Wagner Group Євген Пригожин і деякі блогери раніше обговорювали можливість того, що “російське громадянське суспільство” виступить на захист Росії.

Інші ключові висновки ISW:

  • Російські чиновники все більше схвалюють публічну і незаконну депортацію тисяч українських дітей до Росії.
  • Російське військове керівництво намагається і не може інтегрувати спеціальні військові формування в більш згуртовану бойову силу в Україні.
  • Російські джерела стверджують, що українські війська продовжували контрнаступальні дії в напрямку Кремінної та Сватового.
  • Українські війська продовжували звільняти населені пункти на правому (західному) березі Дніпра Херсонської області.
  • Російські війська продовжували наступальні дії в напрямку Бахмута, Авдіївки та Вугледара.
  • Можливо, російські чиновники намагаються уникнути надання військовослужбовцям обіцяних виплат.
  • Російські війська та окупаційні чиновники продовжують наражати жителів на небезпеку та застосовувати до них примусові заходи.
У РФ відбувся ідеологічний розкол через відступ із Херсона — ISW
Фото: з сайту ISW

Читайте також

Українська влада повертається на Херсонщину, Росія домовляється з Іраном про балістичні ракети. 263 день війни. Онлайн

Окупанти облаштовують оборонні рубежі на лівому березі Дніпра — Генштаб

Вибір редакції

На початок